|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 2:27 | 01.27.2022

1300 доларів за гектар: навіщо фельдшер продає за копійки найдорожчу землю?

Виставив подивитись, чи є попит! Так пояснив свій намір продати на одному зі спеціалізованих сайтів 3,14 гектара землі фельдшер із Сосниччини Руслан Власенко.

Цікаво, що землю він отримав чомусь не в рідному Малому Усті, а в Плисках, що на Борзнянщині. Як відомо, в цьому селі – одна з найвищих нормативно-грошових оцінок землі в області. Втім, власник виставив доволі смішну ціну – 1300 доларів за гектар. Виявилося, що фельдшер продає навіть не землю, а дозвіл на розробку проекту землеустрою.

 

1ohol2

У двох оголошеннях різна площа і різні ціни

1ogol1

 

Перед виборами мешканець Сосниччини Руслан Власенко активно писав у соціальних мережах коментарі на підтримку голови Плисківської ОТГ Марини Вірко. Після виборів подавав свою кандидатуру на посаду старости Задесенського старостинського округу Сосницької селищної ради (Велике Устя, Долинське, Бутівка, Бондарівка, Мала Бондарівка, Польове). Однак до другого туру фельдшер із Малого Устя не потрапив.

Як виявилось, мешканець Сосниччини є власником непоганих наділів чорноземів, і не де-небудь, а в Плисківській ОТГ – конкретно в селі Плиски, де, як відомо, одна з найвищих нормативно-грошових оцінок землі в області. Чи не тому Руслан Михайлович возвеличував голову Плисківської сільради? Якою ж була подяка?

У межах сільської ради Руслан Власенко та його дружина Наталія отримали дві суміжні земельні ділянки, площею 2 і 1,14 гектара відповідно. Земля розташована на березі річки. Чорнозем.

Що пов’язує цього молодого чоловіка з Плисками і чому він вирішив продати землю я спробував поцікавитись безпосередньо в нього.

«Я землю поки що не продаю, а виставив побачити, чи є спрос, чи ні, – каже фельдшер. – А отримав цю землю згідно закону України про 2 гектари. 2 гектари отримав я і гектар із копійками отримала моя дружина».

Цікаво, що на публічній кадастровій карті ця земля значиться як комунальна. Виходить, що Руслан Власенко продає повітря.

1zemzem2

Земля числиться як комунальна

 

«Як Ви можете щось продавати, не маючи на руках проектної документації?» – ставлю питання.

«Проектна документація виготовляється. Я землю не продаю, просто виставив подивитись, чи є спрос чи ні, бо з теперішніми законами про торгівлю землі, як то кажуть, на майбутнє», – повторюється він.

1zemzem1

Власенко вказав на те, що земля приватна, натомість вона і досі - комунальна

 

Додзвонитися до голови Плисківської сільської ради Марини Вірко не вийшло. Втім, підпис під рішенням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою ставила секретар Людмила Ілляшенко – вона таки взяла слухавку.

«Нічого я щас не понімаю. Бо я щас занята. Давайте чи напишіть письмово, ми Вам надамо відповідь. Бо я щас не можу приділить вам уваги, шукать власенків-не власенків, кому надавалося. Значить, вони писали заяви, раз надавалося», – почув доволі емоційну відповідь.

«Отже, Ви практикуєте надання землі не мешканцям громади?», – запитую в секретаря.

«Пишіть! Пишіть письмове звернення і ми на нього будемо відповідати. Я не знаю, чи ви Назаренко, чи Петров», – відповіла чиновниця.

«Громадянин України», – уточнив.

«До побачення!», – поклала слухавку секретар.

Звісно, законом не заборонено будь-якому громадянину України отримувати землю в будь-якій точці України. Але навіщо людині, яка живе за 60 кілометрів від Плисок, земля сільськогосподарського призначення в цьому селі?

«Я планую відкрити своє сімейне фермерське господарство для вирощування табаку і плодово-ягідних дерев. Тесть у мене живе в Прилуцькому районі, він колишній агроном, і якщо все буде гаразд, виготовлю технічну документацію, то він буде цим займатись», – пояснив Руслан Власенко.

Все ж не зрозуміло: як фізично мешкаючи на Прилуччині, вести господарку на Борзнянщині? Як, власне, не зрозуміло і те, чому звичайний фельдшер виставив на продаж комунальну землю. Схема чи банальне незнання?

 

Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)