|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:49 | 12.07.2021

У Великому Усті хочуть світла

Через село Велике Устя, що на Сосниччині, проходить дорога, котра з’єднує «московську» трасу з трасою Чернігів – Грем’яч. Проте на цій ділянці дороги, попри її завантаженість транспортом, зовсім немає вуличного освітлення.

Його проведення місцеві жителі і голова сільської ради добиваються вже не один десяток років. І нарешті цьогоріч їх почули і пообіцяли виділити гроші. Проте далі обіцянки справа не йде.

 

«Освітлення нам дуже треба, ми вже двадцять років добиваємося, щоб нам зробили його, – говорить голова Великоустівської сільради Валентина Циганок. – Адже по цій дорозі дуже багато автотранспорту їде. А вночі страшно ходити. Не раз аварії у нас були, людей збивали. Взагалі 23 роки тому, коли будували міст через Десну, планували, що ця траса пройде за селом. Але грошей на це тоді, мабуть, не вистачило. Тоді дорогу завернули у село, щоб не будувати нової. І якщо років десять тому було трохи легше, то з розвитком агрохолдингів потік вагового транспорту через село збільшився. Ввечері люди бояться на трасу вийти – поїде і ніхто не побачить, хто тебе збив і коли, ні номера, нічого. Зверталась я на всіх рівнях: у районну адміністрацію, районну раду, в обласну адміністрацію. Але віз і нині там».

 

Далі проекту діло не йде

 

Голова Великоустівської сільради увесь час на цій посаді намагалася добитися у владних кабінетах виділення коштів для проведення освітлення. У сільській раді два роки тому розробили проект освітлення центральних вулиць. Заплатили за нього 10 тисяч гривень, але фінансування на роботи не знайшли. Та вже цього року, здавалося, з’явилося світло в цій справі. Валентні Циганок пообіцяли, що кошти будуть.

tsyganokval

«Перший проект освітлення центральних вулиць ми розробили ще 2018 року, – говорить Валентина Циганок. – Але не вдалося знайти тоді кошти і підтримку в обласній адміністрації, одні лише обіцянки. Один лише наш депутат Максим Зуєв намагається допомогти. Цього року, коли я потрапила на прийом до першого заступника голови ОДА Віталія Загайного, мені пообіцяли, що гроші виділять із зекономлених на проведенні тендерів. Взяли в мене копії проекту і експертної оцінки. Передивилися і повідомили, що проект цей не підходить, бо вже застарів, адже два роки минуло. Тоді ми швидко розробили новий проект на три КТП (комплектно-трансформаторні підстанції, – Авт.). За перший заплатили 10 тисяч гривень, переробили за понад шість тисяч. Все було нормально і нам пообіцяли, що кошти надійдуть ось-ось. Тому ми й технічні умови зробили за 30 тисяч гривень і подали всі документи на тендер. Аукціон пройшов, і завдяки йому нам вийшло на 200 тисяч гривень дешевше. Від початку ціна проекту була 547,290 гривень, а після торгів – 337 тисяч. Ми зраділи, чекали кошти, а вони не надходили. Минуло 19 днів після оголошення результатів торгів, уже підрядник приїхав, треба договір укладати, а грошей на рахунку немає. Я щодня телефоную і до обласної адміністрації, але коштів і досі немає, бо їх Міністерство регіонального розвитку заморозило. Зараз ми увійшли до складу Сосницької ОТГ і громада рада б нам допомогти, але це дуже великі кошти».

Заступник голови ОДА Віталій Загайний сказав, що профінансувати проекти на вуличне освітлення хотіли з грошей, які зекономили завдяки проведенню тендерів через Прозорро. Проте Міністерство регіонального розвитку громад та територій ці кошти заморозило.

«Міністерство пішло тим шляхом, що за умови економії заощаджену суму нам відмовляються скерувати на об’єкти, які знаходяться в Чернігівській області, – прокоментував Віталій Загайний. – Попри те, що економія утворена за рахунок проведення тендерних процедур об’єктів саме нашої Чернігівської області. Але ми не зупиняємося і продовжуємо цей діалог з тим, щоб вони переглянули своє рішення».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ, фото Олексія МИКОЛАЄНКА

Схожі матеріали (за тегом)