|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:35 | 06.15.2024

«Нас можна вбити, але не можна перемогти!»

Так сказав, виступаючи на презентації другої книги «Чернігів у вогні» герой оборони Чернігова та один із героїв нової збірки, підполковник поліції Олег Флюгерт. Його яскрава, зворушлива і правдива розповідь про хоробрих наших бійців, які гинули в ім’я України, але не пустили проклятих кацапів до Чернігова, вразила всіх присутніх.

trio07

Вадим Мисник, Сергій Дзюба, Олег Флюгерт

 

Гість щиро та від усієї душі подякував обласній газеті «Чернігівщина: новини і оголошення», співавторам двотомника «Чернігів у вогні» Сергієві Дзюбі,  Марії Пучинець, Віталію Назаренку та Григорію Войтку, упоряднику й літературному редактору Катерині Махлай, консультантам з ОК «Північ», полковникам Валентину Буряченку та Вадиму Миснику, меценатові всього двотомника, генеральному директору ТОВ «Земля і воля», Героєві України Леонідові Яковишину – за таку титанічну, подвижницьку роботу зі створення унікальної книжкової епопеї про велику війну за незалежність волелюбного українського народу зі скаженою російською ордою.

aud1

Імпреза відбулася в Чернігівській міській центральній бібліотеці імені Михайла Коцюбинського. Збірку «Чернігів у вогні. Книга друга» (спільний проект газети «Чернігівщина» та ОК «Північ») висунули на конкурс «Книга року».

aud3

Як відомо, перша книжка «Чернігів у вогні. Зметем орду, відправимо до пекла!» успішно перемогла, здобула перші місця на трьох таких конкурсах – чернігівському, загальнонаціональному і міжнародному, отримавши скрізь найвищі почесні відзнаки. Двотомник нагороджений і шістьма престижними міжнародними преміями – в Україні, США, Франції та Німеччині й одержав вже сотні відгуків від вдячних читачів. Тому незабаром перша книжка буде перевидана вчетверте!

aud2

«Матеріали для книжок ми почали створювати з перших днів війни, –  розповів редактор газети «Чернігівщина», письменник Сергій Дзюба. – Отож нині наше видання – це фактично фронтова газета. Ми постійно розміщуємо резонансні матеріали про наших військових, медиків, волонтерів (котрі також публікуються на популярних порталах і в соціальних мережах); вони – герої двотомника «Чернігів у вогні». Обсяги книг – по 500-600 сторінок, з великою кількістю ексклюзивних світлин із фронту. А тепер редакція газети розпочала спільно з ОК «Північ» роботу над третьою книгою, яку плануємо завершити через рік».

На важливості донесення правдивої інформації та розвитку культури наголосив полковник ЗСУ, військовий журналіст, герой оборони Чернігова Вадим Мисник. «Читати, щоб знати. Знати, щоб перемагати. Це наше гасло», – зазначив він.

ganpu

Директор Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи Ганна Пушкар подякувала гостям за важливу працю. Адже такі патріотичні книжки – особливо необхідні зараз, коли вирішується доля нашої держави.

Прекрасно провела презентацію бібліотекар відділу соціокультурної діяльності бібліотеки імені М. Коцюбинського Олена Терещенко.

olter

У виконанні заслуженої артистки Валентини Олійник (дует «Крила») прозвучали пісні Сергія Дзюби «Закінчиться війна» та «Здрастуйте, рідні!».

fotovsi

Як відомо, бібліотека імені Михайла Коцюбинського дуже постраждала внаслідок шалених обстрілів під час ворожого наступу на Чернігів. Однак у ній проведений чудовий ремонт. Зокрема, тепер просторо і водночас ошатно, затишно виглядає оновлений читацький зал на другому поверсі, який зараз перетворився на сучасний простір для проведення таких культурних заходів. Так от, із ремонтом нашим бібліотекарям посприяла Міжнародна організація з міграції (МОМ) – за фінансування від уряду та народу Японії.

 

Микола Тищенко