|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 21:37 | 06.12.2024

Книга «Чернігів у вогні» перемогла на конкурсі «Книга року»

Журі літературного конкурсу «Книга року» підвело підсумки і назвало нинішніх почесних лауреатів. А урочисте нагородження всіх переможців та призерів цього престижного конкурсу відбулося в Чернігівській центральній бібліотеці імені Михайла Коцюбинського.

Приємно, що перше місце в номінації «Література про українсько-російську війну» здобула книжка «Чернігів у вогні. Зметем орду, відправимо до пекла!». Це – наразі спільний проект газети «Чернігівщина», ОК «Північ» та Міжнародної літературно-мистецької Академії України.

997888567767

Отже, щиро вітаємо авторів книги – Сергія Дзюбу, Марію Пучинець, Віталія Назаренка, Григорія Войтка, упорядника і літературного редактора Катерину Махлай, консультантів, полковників Валентина Буряченка та Вадима Мисника,  меценатів – генерального директора ТОВ «Земля і Воля», Героя України Леоніда Яковишина та директора Української громади Сіднею, викладача університетів і центральної української школи в Австралії, кандидата наук із літературознавства Софію Мицак.

Рішення журі, безперечно, справедливе. Книга про героїчну оборону Чернігова, Придесення та України отримала великий резонанс. І ця книжка – справді унікальна, адже її автори та персонажі пережили нашестя лютої російської орди, мужньо боронили рідний край і зараз разом наближають Перемогу над ненависним ворогом.

Надійшло вже сотні відгуків від читачів із нашої держави та закордону. Зокрема, книжку «Чернігів у вогні» високо оцінили Головнокомандувач ЗСУ, генерал Валерій Залужний, Герої України Сергій Наєв, Віктор Ніколюк, Дмитро Красильников, Леонід Хода, Олександр Слєсаренко та багато наших мужніх бійців, медиків, волонтерів, мешканців.

Книга «Чернігів у вогні» з автографом Валерія Залужного була успішно продана на благодійному аукціоні за 50 тисяч гривень, і ці кошти передані танковому підрозділу ЗСУ «Кліщі». Невдовзі побачиться світ продовження – збірка «Чернігів у вогні. Книга друга».

Отже, на урочистостях в бібліотеці ім. М. Коцюбинського лауреатський диплом за почесне перше місце творцям книжки «Чернігів у вогні. Зметем орду, відправимо до пекла!» нещодавно отримав редактор обласної газети «Чернігівщина», письменник і журналіст Сергій Дзюба.

7756578838383 8847847663773

«Книгою року» на конкурсі в цій же номінації стала і книга «Нескорена Чернігівщина: реальні історії війни» (компанія «Челайн»). Відзначено і книгу Михайла Жирохова «Північний форпост».

У номінації «Проза» переміг Олександр Забарний – книжка «Багряні терикони»). Друге місце – у Надії Яременко – книжка «Сутінки людських душ». А на третьому місці – Сергій Цицух. Книга без назви.

У номінації «Поезія» перемогу здобув Євген Єльпітіфоров – збірка віршів «Хребет». На другому місці – книга Олени Мамчич «Загортаю слова у вічність». Третє місце – у Василя Буденного за збірку «Шлях від Бога до Бога»

У номінації «Публіцистика та науково-популярні видання» відзначили науковця Анатолія Адруга за книгу-дослідження «Декоративне мистецтво Чернігова другої половини XVII – початку XVIII ст.».

У номінації «Дитяча література» перемогла Марина Почкай із книгою «Нерозлучні шкарпетки Ромчика». Друге місце – у Валентини Михайленко («Скарб під знаком риби»), третє – у Ольги Батьковської («Кудлате літо»).

У номінації «Відкриття року» на першому місці – Віталій Медвідь за книгу «Янголи Білого Дому». Друге місце – у Олени Лазун («Щоденник моєї війни»).

 У номінації «Майбутня книга» перемогла Олена Демір із рукописом роману «Анфілада». На другому місці – Діана Лагодна (казка «Таємниця Різдвяного янгола»). На третьому – документальна повість Марія Саричева («Сім’я родом із 33-го»).

Спецвідзнаку «Вибір бібліотекарів» здобула юна поетка з Остра Єсенія Ковальова за збірку віршів «Перлини Деснянського краю».

Почесні дипломи лауреатам вручила директор Чернігівської міської комунальної централізованої бібліотечної системи Ганна Пушкар.

67567899

Щиро вітаємо переможців та призерів конкурсу!

Конкурс «Книга року» традиційно проходить в бібліотеці вже понад двадцять років – без перерви, зокрема й нині, не зважаючи на воєнний стан. Цьогоріч за перемогу змагалися 19 книжок і 22 рукописи.

Номінація «Майбутня книга» була запроваджена вперше цього року для рукописів, які ще знаходяться в пошуку видавця. Ці зміни мають на меті підтримати невідомих талановитих авторів, які в цей складний час не мають фінансової можливості видати свою книжку, однак їхні твори – на високому художньому рівні. Переможців у цій номінації організатори конкурсу будуть рекомендувати нашим провідним українським видавництвам і надаватимуть необхідну інформаційну та консультативну підтримку.

567563332

 

Микола Тищенко