|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 22:29 | 06.12.2024

Книга «Чернігів у вогні» тепер відзначена «Діамантовим Дюком» – «Гран-прі»

Книжка «Чернігів у вогні. Зметем орду, відправимо до пекла!» – про героїчну оборону Чернігова і України від навіженої кацапської орди набуває все більшого резонансу в рідній державі і за кордоном. Це – спільний проект газети «Чернігівщина», ОК «Північ» і Міжнародної літературно-мистецької Академії України, яка об’єднує відомих творчих людей із 70 країн.

Книгу «Чернігів у вогні» високо оцінили Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний; легендарні Герої України Віктор Ніколюк, Сергій Наєв, Дмитро Красильников, Леонід Хода та Олександр Слєсаренко; Шевченківський лауреат Василь Слапчук; народний артист України Андрій Демиденко; тисячі наших бійців, волонтерів, медиків і науковців; мешканців, які пережили ворожу блокаду та шалені обстріли.

Як відомо, цю талановиту книжку вже нагородили дуже престижними міжнародними преміями імені Джека Лондона (США, м. Сан-Франциско) та Антуана де Сент-Екзюпері (Франція, м. Париж).

1chuvog

Й ось – нова чудова новина: книга «Чернігів у вогні» відзначена тепер і найвищою нагородою – «Діамантовим Дюком» – «Гран-прі» Міжнародного літературно-мистецького конкурсу імені де Рішельє (Україна, м. Одеса – Німеччина, м. Франкфурт).

У цьому дуже популярному конкурсі щороку беруть участь понад 800 письменників, журналістів, митців, перекладачів, критиків, літературознавців і мистецтвознавців із 50 держав. Тож недаремно найвищу нагороду конкурсу – «Діамантовий Дюк» – називають «книжковим Оскаром».  

 Отже, цьогорічний «Діамантовий Дюк» за глибоку та непересічну книгу «Чернігів у вогні. Зметем орду, відправимо до пекла!» нині отримали: Сергій Дзюба, Марія Пучинець, Віталій Назаренко та Григорій Войток (автори), Катерина Махлай (упорядник, літредактор), Валентин Буряченко і Вадим Мисник (консультанти); Олександр Панюков (дизайнер); Віктор Ніколюк (генерал-майор, командувач героїчною обороною Чернігова); генеральний директор ТОВ «Земля і воля», Герой України Леонід Яковишин та директор Української громади Сіднею, викладач, науковець Софія Мицак з Австралії (меценати).

Також народні поети України Тетяна та Сергій Дзюби і наш видатний український композитор Олександр Яковчук нагороджені «Діамантовим Дюком» за створення прекрасної, грандіозної сценічної кантати для сопрано, тенора, флейти та фортепіано «Крила Симаргла». А Сергій Дзюба одержав «Діамантовий Дюк» за свій четвертий музичний альбом пісень (відеокліпів) «Скарбе мій».    

Цього року популярний конкурс повністю охопив обшири легендарного Великого Шовкового шляху… А опікується всіма літературно-мистецькими імпрезами традиційно Міжнародна Академія діячів літератури, мистецтв і комунікацій (Німеччина, м. Франкфурт), котру очолює відома письменниця та мистецтвознавець Олена Ананьєва.

Щиро вітаємо лауреатів!

 

Ярослав Савчин, народний поет України,

прес-центр Міжнародної літературно-мистецької Академії України