|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:17 | 04.23.2024

Василь Куйбіда Василь Куйбіда

Книга «Чернігів у вогні» – унікальна!

Редакція газети «Чернігівщина» та ОК «Північ» блискуче втілили резонансний міжнародний проект – створили книжку «Чернігів у вогні. Зметем орду, відправимо до пекла!» про героїчну оборону Чернігова та Придесення під час нашестя російської орди.

Нова книга має великий обсяг (близько 500 сторінок), велику кількість світлин, знятих під час бойових дій. Але головне – це спогади українських бійців, відважних захисників Чернігівщини; медиків, які, ризикуючи життям, під такими шаленими обстрілами героїчно рятували поранених; волонтерів, котрі самовіддано допомагали ЗСУ; мешканців, які пережили окупацію…

Це – справжня енциклопедія жахливих злочинів Московії на Чернігівщині, котра вражає величним подвигом українських військових та жителів Придесення, які відстояли свою рідну землю, вистояли в пеклі ракетних ударів, страшних бомбардувань 500-кілограмовими бомбами, постійними, навіжено лютими  обстрілами з «градів», танків, мінометів…

Це – така хвилююча, правдива розповідь про те, як дві тисячі простих, мало озброєних українських бійців розтрощили 30-тисячне вороже військо, яке вважалося елітою російської орди, і хоробро поклали під Черніговом цілу армію загарбників, спаливши сотні танків, БМП та автомобілів.

Це – безцінні, ґрунтовні, унікальні, надзвичайно важливі свідчення про злочини рашистів для трибуналу над ними, увічнені сотнями свідків жорстокого геноциду українського народу московитами, які вдерлися на мирні українські землі, вбиваючи тисячі невинних людей, – тільки за те, що вони – українці.

knyga

Проект цікавий і тим, що спочатку всі матеріали друкувалися в газеті «Чернігівщина» та активно оприлюднювалися на популярних всеукраїнських і закордонних порталах та в соціальних мережах, збираючи буквально тисячі відгуків і коментарів небайдужих людей з усього світу.

А вже потім з’явилася така ошатна книжка, котра вмить, буквально за тиждень, розійшлася великим накладом у багатьох державах! Тож редакція газети «Чернігівщина» замовила додатковий наклад, який, без сумніву, так само хутко розлетиться Україною та світом.

Щиро, від душі дякую авторам книги – Сергієві Дзюбі (редактору газети «Чернігівщина», президентові Міжнародної літературно-мистецької Академії України), Марії Пучинець, Віталію Назаренку, Григорію Войтку; упоряднику та літературному редактору книжки Катерині Махлай; а також – консультантам, полковникам ЗСУ Валентину Буряченку, Вадимові Миснику; меценатам – Героєві України, видатному аграрієві Леонідові Яковишину та директору Української громади Сіднею, науковцеві Софії Мицак з Австралії.

Друзі, ви – молодці, і ваша подвижницька праця на благо України – це також подвиг! Адже цю книжку читатимуть не тільки слідчі та прокурори міжнародного трибуналу чи ті, хто слідкує за перебігом, якщо не помиляюся, 29-ї з черги, московсько-української війни, але й онуки та правнуки нинішніх героїв.

Власне, чернігівці показали чудовий приклад, як потрібно ефективно та дуже швидко, по гарячих слідах, збирати надзвичайно важливу інформацію та доносити її до світової громадськості. І такий досвід варто застосовувати тепер по всій України.

До речі, знаю, що резонансний міжнародний проект зараз успішно продовжується. Газета «Чернігівщина» друкує все нові й нові матеріали про війну українського народу з віроломними московськими загарбниками, і всі вони написані на високому професійному рівні. Отож у перспективі з’явиться ще одна книжка, яку прочитають тисячі, а то й мільйони людей у світі. Адже відомо, що книга «Чернігів у вогні. Зметем орду, відправимо до пекла!» нині перекладається в Австралії англійською мовою.

Та й велелюдна презентація цієї книги в Чернігівському академічному музично-драматичному театрі ім. Тараса Шевченка (де улюбленці Чернігова Інна та Тетяна Чабан прекрасно виконали пісню Сергія Дзюби «Закінчиться війна») свідчить про величезний інтерес українців до нової книжки, котра просто на очах стає бестселером. Адже така книга – очікувана, жадана, як і наша велика Перемога над ненависною московською ордою.

 

Василь Куйбіда,

президент Національної Академії державного управління при

Президентові України, доктор наук з державного управління,

професор