|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 21:23 | 07.23.2024

Подружжя з Чернігова відмовилося від Нобелівської премії за 2022 рік

Письменник, перекладач, журналіст та міжнародний діяч Сергій Дзюба з Чернігова прокоментував пропозицією висунути їх із дружиною Тетяною Дзюбою на Нобелівську премію за 2022 рік.

koni— Сергію Вікторовичу, розкажіть, будь ласка, про те, хто висунув Вас з дружиною на таку «всесвітню» нагороду? І, взагалі, яка Ваша думка з приводу такої ініціативи?

– Так, відомі друзі з-за кордону хотіли висунути нас із Тетяночкою на здобуття Нобелівської премії з літератури (Великої, адже Мала у нас уже є). Підготували всі необхідні документи. Їх аргументи: у нас в різних країнах, різними мовами успішно вийшло понад 50 книг. Наші твори перекладені вже 85 мовами світу. І за свою міжнародну та літературну діяльність ми отримали більше 100 справді почесних нагород у 36 державах. А цього року в України, яка героїчно рятує світ від рашизму, – дуже хороші шанси нарешті отримати Нобеля. 

Ми в цей час були у ворожому оточенні, в блокадному Чернігові, під щоденними потужними обстрілами, без світла, води, каналізації, опалення, зв’язку, Інтернету, тож нічого не знали. Але, коли ми вже могли спілкуватися зі світом, дізналися й про такий сюрприз… 

Однак, настільки нам відомо, на Нобелівську нагороду з українських письменників цього року висунули Сергія Жадана, і сподіваємося, він її таки благополучно отримає, бо цілком заслуговує на це. Дійсно, хай би українець зараз став Нобелівським лауреатом – це була б велика моральна перемога України у війні! 

А ми – люди скромні, ніколи нічого ні в кого не просили для себе. Все, що ми здобули, – це лише ініціатива друзів і зовсім незнайомих людей, котрі чомусь зацікавилися нами. Тому, звісно, ми наразі відмовилися.

 

Записав Ярослав Савчин,

прес-центр Міжнародної літературно-мистецької Академії України