|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:47 | 02.24.2024

Письменник живе, доки про нього пам’ятають!

У популярному чернігівському видавництві «Десна Поліграф» днями побачила світ ще одна посмертна книжка прози відомого українського письменника Віталія Леуса – «Заговори до мене піснею».

1aknigale1aleusЗа життя Віталій Миколайович дуже любив задушевні українські пісні – народні та сучасні. Тож таку назву своєї книжки він би, безперечно, із задоволенням схвалив. А упорядкували ще невідомі широкому загалу твори Віталія Леуса його кохана дружина – Галина Семенівна та син Микола. Чарівно зверстала книгу Олена Журко і ошатно, з любов’ю, видав її Олег Єрмоленко. 

У новій книзі популярного Майстра Слова Віталія Леуса читач відкриє для себе славетну постать чудового, видатного українського кобзаря Терентія Пархоменка. А прониклива повість «Прокляття» про грізні роки голодомору і другої світової війни не залишить байдужими тих, хто зберіг свою щиру любов до справжнього, мудрого, шляхетного Слова. 

Також у новій книжці, крім повістей, надруковано й дещицю оповідань – інколи сумних, а деколи веселих, а головне – справді, цікавих і вишуканих. Більшість із цих талановитих, непересічних творів побачать храми бібліотек уперше – відтоді, як обдарований автор відійшов у вічність. І, читаючи цю книжку, вкотре переконуєшся: письменник живе, доки про нього пам’ятають. Тож, дорогий друже, Віталію Миколайовичу, Ви житимете вічно!

Додам, що письменник і журналіст Віталій Леус – член Національної спілки письменників України, Міжнародної літературно-мистецької Академії України, Національної спілки журналістів України та Спілки краєзнавців України, – за життя, а нині посмертно. Академік. Лауреат багатьох почесних премій – міжнародних і всеукраїнських, зокрема ім. Лесі Українки, Михайла Коцюбинського, Григорія Сковороди, Пантелеймона Куліша, Миколи Гоголя та Леоніда Глібова (Україна); Міжнародного літературного конкурсу імені де Рішельє (Україна – Німеччина, найвища нагорода – «Діамантовий Дюк» та Міжнародна літературна премія імені Михайла Булгакова); а також почесних міжнародних премій імені видатного Нобелівського лауреата Генріха Бьолля (Німеччина, м. Берлін) та Веніаміна Блаженного (Білорусь, м. Мінськ).

Віталій Леус нагороджений і міжнародними патріотичними медалями Івана Мазепи та Олександра Довженка, іншими шанованими відзнаками.

Та головне, що й зараз люди із задоволенням читають його понад сорок романів, книжок повістей, оповідань та нарисів, зокрема «Час народжувати синів», «Вбивцю назве суд», «Зцілю тебе словом», «Дегустація», «Солоні вуста», «Дами запрошують кавалерів», «З мертвих воскрес», «Справа нумізмата», «Два снаряди в одне місце не лягають», «Візьму твій біль», «Вікно у травневий сад», «Суди його Бог», «День, осяяний ранковою зорею», «Соло для двох», «День високого сонця», «Долі конем не об’їдеш»…

Щиро дякую всім, хто пам’ятає та шанує Письменника!

 

Сергій Дзюба