|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 4:30 | 06.13.2024

У Чернігівському ліцеї № 32 читають «Кракатунчика»!

Відомий український письменник, редактор популярної обласної газети «Чернігівщина» та президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України Сергій Дзюба із задоволенням відгукнувся на запрошення педагогів і учнів Чернігівського ліцею № 32 – завітав сюди в гості.

Адже в ліцеї читають і вивчають його книжки, зокрема знамениту казкову, пригодницьку трилогію «Душа на обличчі» – три захоплюючих романи про веселого кленового бога Кракатунчика та його друзів. 

Тож до цієї зустрічі школярі підготувалися – написали багато запитань авторові та свої відгуки про «українського Карлсона» і «українського Гаррі Поттера» (як називають «Кракатунчика» за кордоном), намалювали малюнки і навіть чудово зіграли сцену зустрічі хлопчика Сергійка з кленовим богом: у ролі чарівного Кракатунчика виступив Олексій Луценко, а його нерозлучного друга дотепно озвучив Михайло Атрощенко.

22licey

Все це просто блискуче організувала вчитель вищої категорії Катерина Тихомирова, котра чудово знає творчість Сергія Дзюби. Тема дивовижного уроку-зустрічі – «До таємниць творчого натхнення». А поспілкуватися нині з автором пощастило учням 6-В класу. І школярі цим прекрасно скористалися – буквально не хотіли відпускати Сергія Вікторовича, тому замість одного веселого, неймовірного, незабутнього уроку відбулося аж два поспіль!

«Тато» Кракатунчика щиро розповів, що всі персонажі трилогії мають своїх реальних прототипів, які й зараз мешкають у Чернігові, Луцьку, Львові, Києві… Взагалі ж, шанувальників у Сергія Дзюби вистачає, адже загальний наклад трилогії – понад 200 тисяч примірників. А одній юній читачці книжка про кумедного кленового бога, котрий влаштовує найкращі у світі «гопки», навіть врятувала життя!

Недаремно у Чернігові, в обласному театрі ляльок, успішно йде вистава «Ласий ведмідь і Кракатунчик» за творами Михася Ткача та Сергія Дзюби. І, сподіваємося, що не за горами – новий спектакль-продовження про пригоди юного чарівника, бо неймовірних, захоплюючих історій про кленового бога – багато. І мультфільми (навіть цілий серіал!) вийшли б цікаві, все-таки краще, ніж крутити недолугі закордонні «страшилки».

Сергій Вікторович подарував ліцею свої книги, а також – хрестоматію для школярів 7 класу, яку упорядкувала Оксана Івасюк – рідна сестра Героя України, автора легендарної пісні «Червона рута» Володимира Івасюка. Ця книжка рекомендована для вивчення в школах Міністерством освіти і науки України, і в ній представлені, зокрема, вірші відомих закордонних поетів у перекладах Сергія і Тетяни Дзюби.

Зустріч завершилася, автор сфотографувався зі своїми новими друзями, а учні запевнили, що залюбки прочитають й інші книжки Сергія Вікторовича – його веселий серіал «Потягуськи», а також цікаві детективні та фантастичні історії. 

 

Ганна Маджуга