|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:58 | 03.31.2023

Поети з Чернігова – переможці Загальнонацонального конкурсу «Українська мова – мова єднання»

Відомі українські поети Тетяна і Сергій Дзюби втретє поспіль перемогли на Загальнонаціональному конкурсі «Українська мова – мова єднання».

Нинішній конкурс, який зібрав учасників з усієї України та чимало гостей із закордону, – ювілейний, адже проводився вдвадцяте. Тож за перемогу змагалися сотні творчих людей. Сергія та Тетяну нагородили за їхні книжки «Голоси двох поетів» (Іспанія, Болівія), «Береги» (Румунія) й «Колись ви вигадаєте нас» (В’єтнам).

Kinnota

Також Сергія Дзюбу відзначено і за книжку ста пісень «Примчу на білому коні», котра побачила світ за сприяння Героя України Л. Г. Яковишина, керівника Ічнянського заводу сухого молока та масла, депутата Чернігівської обласної ради В. П. Кияновського і підприємця, інвестора, науковця В. Ф. Хоменка. Засновник і незмінний очільник цього престижного конкурсу – голова Одеської обласної організації Національної спілки журналістів України Юрій Работін. Тож урочисте нагородження лауреатів традиційно відбулося в Одесі. 

У попередні роки на конкурсі відзначалися збірки віршів Тетяни та Сергія Дзюби «Selected Poems» (США), «На сріблястій долоні вічності» (Болгарія), «Дощ із твоїми очима» (Чехія), «Розмова чоловіка і жінки» (Польща), «Місто Зима» (Білорусь), «На острові, далекому, мов сльози Єви» (Сербія), «Яблука з небесного саду» (Швеція, Туркменістан) та «Остання кочівля любові» (Казахстан) 

Ярослав Савчин, прес-центр Міжнародної літературно-мистецької Академії України