|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:35 | 07.13.2024

Туберкульоз не дрімає

Щорічно від туберкульозу в Україні помирає понад 4 тисячі людей, а кожного дня медики діагностують близько 50 випадків вперше виявлених сухот у громадян нашої держави.

Втім, за повідомленням Національної ради з питань протистояння туберкульозу та СНІДу, загальний рівень захворюваності на цю інфекцію за останні три роки знизився майже на 40%, а смертність від неї зменшилася у три рази.

1atuberk

Незважаючи на певні позитиви, туберкульоз продовжує посідати одне з перших місць за поширенням серед інших заразних хвороб, зокрема, на Чернігівщині. Як повідомляє офіційний сайт ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ», протягом минулого року в регіоні зареєстрований 431 випадок захворювання на туберкульоз, що на 16,4% менше кількості захворілих за аналогічний період 2018 року. Особливе занепокоєння викликає захворюваність на туберкульоз серед дитячого населення, за звітний період всього захворіло 15 дітей, за аналогічний період 2018 року – 16 дітей.

Як розповів медичний директор КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб» Ярослав Вольський, така ситуація медиками прогнозована, адже нині в Україні спостерігається підвищення захворюваності на сухоти. «Нині в нашому закладі є необхідна кількість медпрепаратів для лікування туберкульозу та ВІЛ-інфекції, хоча поки невідомо, як вона буде десь з лютого нинішнього року», – зазначив Ярослав Вольський.

Лікарі-фтизіатри попереджають – якщо людина страждає на кашель, який триває понад 2 тижні, відчуває зниження ваги тіла, постійну втому, не виключено, що вона заразилася туберкульозною паличкою Тому у таких випадках необхідно звернутися до сімейного лікаря для вирішення питання щодо необхідних аналізів та проходження відповідних обстежень.

Схожі матеріали (за тегом)