|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:26 | 04.23.2024

Леоніда Яковишина представили на присвоєння звання «Почесний громадянин Чернігівської області»

Кандидатуру Героя України Леоніда Яковишина, одного з найвідоміших і найуспішніших аграріїв не тільки Чернігівщини, але й усієї України, генерального директора ТОВ «Земля і воля»  представили на присвоєння звання «Почесного громадянина Чернігівської області».

Звання «Почесний громадянин Чернігівської області» – це найвища обласна відзнака, що присвоюється з великої поваги до політичної і громадської діяльності, а також за вагомий внесок у розвиток економіки, культури, мистецтва, спорту, науково-технічний та соціально-культурний розвиток краю, благодійну і громадську діяльність на Придесенні.

Підприємство ТОВ «Земля і воля», яке заснував і очолює Леонід Григорович Яковишин, – взірець успішного господарювання. Тут уже давно використовуються передові аграрні технології, і на площі понад 30 тисяч гектарів вирощуються найвищі урожаї зернової кукурудзи з найнижчою в Європі собівартістю виробництва. У цьому передовому господарстві, де трудиться більше тисячі працівників і спеціалістів, найвищий рівень заробітної плати, а для орендодавців – найвища оплата за орендовані паї.

Screenshot 72Леонід Григорович Яковишин – не тільки відомий і успішний аграрій. Він бере активну участь у благодійництві. Лише торік ТОВ «Земля і Воля» спрямувала понад 20 мільйонів гривень на надання допомоги школам і дитсадкам, а також на створення опорних пунктів поліції, ремонт та будівництво автомобільних доріг.

За багаторічну самовіддану працю, за заслуги перед Україною в розвитку її агропромислового комплексу Леоніду Яковишину присвоєно високе звання «Героя України», він нагороджений орденом «Знак пошани».

Відомий Леонід Григорович і як український публіцист, автор двох резонансних книг, чиї актуальні статті постійно публікуються в обласній газеті «Чернігівщина» та друкуються у вітчизняних і закордонних ЗМІ; лауреат Міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя «Тріумф».

Разом із Леонідом Яковишиним на звання «Почесного громадянина Чернігівської області» представлені відомий кобзар-лірник Василь Нечепа, майстриня художньої вишивки, етнолог, мистецтвознавець (котра все життя займається збиранням, вивченням та популяризацією традиційного народного декоративного мистецтва Чернігівщини) Віра Зайченко та заслужений майстер спорту України Андрій Дериземля.

Остаточне рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Чернігівської області» буде прийняте рішенням Чернігівської обласної ради.

Голосуємо за присвоєння звання "Почесний громадянин Чернігівської області" 2019 за цим посиланням.

Ви вже залишили свій голос в цьому опитуванні?

Голосування розпочалося 1 червня і триватиме до 1 вересня цього року.

Довідково: Серед володарів високої відзнаки – другий Президент України Леонід Кучма, український державний діяч, двічі спікер Верховної Ради України Іван Плющ, колишній Голова Ради Міністрів України та Прем'єр-міністр України Віталій Масол, український дисидент, політик, громадський діяч і справжній борець за незалежність нашої Батьківщини, публіцист Левко Лук’яненко, учасник бойових дій Другої світової війни, голова обласної організації ветеранів України в Чернігівській області, член президії і ради Організації ветеранів України Анатолій Москаленко та заступник голови Ніжинської міської організації ветеранів України, боєць партизанського з'єднання «За Батьківщину» (1941-1943), учасник бойових дій Другої світової війни, полковник у відставці Петро Крапив’янський, депутат обласної ради V, VI, VII скликань, завідувач кафедри Національного університету фізичного виховання та спорту України, кандидат наук із фізичного виховання і спорту, професор Григорій Данько, відомий гончар, учасник бойових дій Другої світової війни, підполковник запасу, заслужений майстер народної творчості України Іван Бібік, перший заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук, президент ТОВ «Міжнародний виставковий центр», голова Ради Товариства «Чернігівське земляцтво» в місті Києві Віктор Ткаченко, головний редактор Чернігівської обласної молодіжної газети «Гарт», поет, Шевченківський лауреат Дмитро Іванов.

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)