|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 19:52 | 05.21.2024

Ремонтують медзаклади, передають допомогу

Вже з перших днів війни за кілька кілометрів від Чернігівської обласної лікарні проходила лінія фронту.

1aobllik123Від ударних хвиль будівля зазнала руйнувань — розбиті вікна на поверхах, піднялась плитка з підлоги. Загалом пошкоджено три відділення. Завдяки надзусиллям з першого дня повномасштабного вторгнення у лікарні надавали медичну допомогу як військовим, так і цивільним.

Наразі головне — бути готовими до надзвичайних ситуацій. Для термінової відбудови критичної інфраструктури та проведення першочергових некапітальних ремонтів в області уряд виділив 250 мільйонів гривень. Один із об’єктів – обласна лікарня. Іде перша черга відновлення задля забезпечення належних умов перебування пацієнтів та медиків, щоб лікарня надавала якісні медичні послуги. Роботи на об’єкті планують завершити до кінця липня. Ані під час бойових дій, ані під час ремонту функціонування лікарні не припиняється. Координується робота будівельників таким чином, щоб працювали всі відділення. Проводиться відновлення підлоги приймально-діагностичного відділення. Також проведені всі попередні роботи з замірювання та замовлення склопакетів на всі вікна. Днями очікується їх встановлення.
1ageri103Також вже активно ведуться ремонтні роботи в обласній дитячій лікарні, обласному центрі крові та обласному центрі екстреної медичної допомоги.
Днями до Чернігівського геріатричного пансіонату надійшов автомобіль швидкої. Спецтранспорт придбала організація «Rotary club» з Італії у взаємодії з благодійним фондом «Світла мета» за сприяння Чернігівської обласної військової адміністрації.
У пансіонаті перебуває близько 400 підопічних, з них 60% — особи з інвалідністю. Машина допоможе їм бути мобільними та комфортно долати великі відстані.
Як зазначив директор Чернігівського геріатричного пансіонату Віктор Кулага, щодня 3-4 людей відвозять в лікарню на процедури чи консультації. Старе авто, переобладнане під швидку допомогу, зламалося. Але тепер пансіонат автономніший: вже має свою свердловину, потужний генератор, а нині й автомобіль. Окрім автомобіля пансіонат отримав медикаменти та витратні матеріали. Самі ж благодійники переконують — така допомога точно буде не останньою.

Схожі матеріали (за тегом)