|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 8:47 | 08.12.2022

До рідного села

День села – свято не державне, не календарне. Запровадили його самі селяни, аби раз на рік у визначений день посвяткувати із сусідами по вулиці, із сусідами по селах, зустрітися із земляками, які живуть десь далеко, і приїхати на батьківщину в день села для них – найкраща нагода.

Минулого року через епідемію коронавірусу ніхто не святкував день села. І відчувається, що скучили люди за цим святом, що потрібне воно. Ще раз переконуєшся: все те, що робиться щиро, не з примусу, виходить душевно і красиво. Моральне задоволення від великої праці отримують і організатори, і ті, хто просто святкує. Сьогоднішня розповідь – про свято у селі Чернецькому Талалаївської ТГ.

Уже з 10-ї ранку у центрі села лунає музика! Діти самі, а менші – з батьками поспішають на машинках покататися, на батуті досхочу настрибатися, ласощів скуштувати. Вони – діти – добре знають, що цього дня у батьків, а особливо у бабусь та дідусів, до яких приїхали в гості, можна випросити все, що тільки вподобають, – свято ж!
Тим часом на сільському стадіоні вже розпочинається футбольний турнір, і сільські вболівальники вже там. А у фойє сільського будинку культури організатори розгортають виставку робіт сільських умільців. На кухні господині готують все для каші та кулешу. Сільський староста Сергій Дмитрюк всюдисущий, бо хоч і впевнений, що все скрізь ладом буде, та вважає за потрібне пересвідчитися, що так і є. І коли вже зійшлося і з’їхалося чимало люду, а дітлашня добряче набігалася та награлася, запрошує всіх до сільського будинку культури.
Святкова концертна програма підготовлена сільськими аматорами під професійним керівництвом директора СБК Світлани Дмитрюк та художнього керівника Наталії Коток. Від перших слів ведучих Майї Кузьменко та Світлани Дмитрюк відчувалася щирість у виконанні кожного номера незалежно від жанру та віку виконавців. Незмінний сценарист та ведуча заходу Майя Кузьменко старалася охопити всі моменти сільського життя, і у неї, як завжди, це чудово вийшло! І атмосфера у залі теж сприяла цьому: глядачі вслухалися в кожне слово, аплодували, сміялися чи змахували сльозу. Бо хтось згадував свою юність, тих земляків, з якими пов’язані найзаповітніші спогади серця. І так тепло і гарно було на ньому, що словами не скажеш, тільки очі людей про все говорили…
– Звичайно, можна на день села запросити і знаних артистів. І вони виступлять професійно, але в цьому випадку це не те… Вважаю, що саме у це свято треба показувати свої таланти. Вони ж є у нас! – говорить Сергій Борисович.
Беззаперечно, що так! Співали, танцювали, вірші читали дорослі сільчани, вихідці із Чернецького. Земляки із сусідньої Срібнянщини теж прикрасили концерт своїми піснями. Насолоджуючись цим грандіозним сільським дійством, розумієш, скільки моральних і матеріальних благ докладено, щоб будинок культури був на селі справді центром культури, а не просто приміщенням, відведеним під нього! Дорослі і дитячі колективи створені теж не заради одного свята – це було відчутно у кожному виступі. Тому кожен номер і сприймався на «ура».
Як і щоразу у це свято, всім у залі присутнім розділили по шматочку великого запашного короваю.

1achernecke

Сільський підприємець Світлана Ріг – активна учасниця художньої самодіяльності, одна із спонсорів свята пригощає глядачів у залі короваєм


Привітав односельців, гостей, земляків сільський староста Сергій Дмитрюк. Він наголосив, що цього разу відзначають іменини Чернецького – 324 роки. Нагадав далеке і зовсім близьке, та вже історичне його минуле. Подякував усім, хто живе у селах Чернеччини і своєю працею, активною життєвою позицією сприяє життєспроможності сіл: працівникам медицини, освіти, культури, торгівлі, полів і ферм. «У цей святковий день шлю вітання також усім людям похилого віку, пенсіонерам, які не шкодували здоров’я, сил та енергії задля розвитку наших сіл. Велике вам спасибі і низький уклін.
Також передаю вітання і юному підростаючому поколінню чернечан. Хоч вас і небагато, але ви завжди є активними учасниками спортивних змагань, художньої самодіяльності, громадського життя у селі. Бажаю вам, щоб ви і надалі були такими ж активними та енергійними, гарних вам оцінок і успіхів у майбутньому», – сказав староста.
Подякою він нагородив сільського фельдшера Тетяну Павлівну Васько, яка на даний час одна-єдина обслуговує жителів усіх сіл Чернецького старостату.
Привітав із днем села присутніх у залі селищний голова Юрій Величко. Він виконав почесну місію – нагородив почесними грамотами Талалаївської селищної ради старосту села Сергія Борисовича Дмитрюка – за багаторічну сумлінну працю та активну громадську позицію, а також активних учасників сільської художньої самодіяльності: Бориса Пилиповича Дмитрюка, Ганну Василівну Мусієнко, Івана Дмитровича Примака.
Приймали вітання чернечани від генерального директора ТОВ «ТАС Агро Північ» Романа Олексійовича Степанишина.
А голова ради ветеранів району привітав сільчан та нагородив грамотою ради очільника сільської організації ветеранів Івана Дмитровича Примака, який нещодавно відзначив своє 70-річчя.
Була і скорботна хвилина мовчання, якою вшанували пам’ять усіх земляків-воїнів, а діти поклали квіти до пам’ятника загиблим односельцям у Другій світовій війні. А коли звучала завершальна пісня концертної програми, зал стоячи аплодував!
Староста дякував спонсорам свята: Талалаївській селищній раді, ТОВ «ТАС Агро Північ» (генеральний директор Р.О. Степанишин), ВБФ «Фонд Сергія Тігіпка» (директор Р.І. Польовий), СТОВ «Батьківщина» (виконавчий директор М.М. Дмитренко), РПЛ у особі заступника голови облради Д.Я. Блауша, ФГ «Фесак В.П.» (директор О.В. Фесак), АФ «Агрітал» (директор А.В. Юзюк), ФОП В.М. Більченку та М.П. Горянському, депутатам селищної ради В.М. Бугаю, Л.П. Кравченко, М.В. Зарічному; місцевим підприємцям О.К. Яковенко, С.Ю. Ріг, О.І. Співак. Саме завдяки спонсорам свято було таким щедрим на гостину.
Після концерту всіх бажаючих чекали каша, яку готували Катерина Степанівна Троценко і Віра Петрівна Ярмош, та козацький куліш від Сергія Анатолійовича Ярмоша. Пригощалися ними у приміщенні їдальні ТОВ «ТАС Агро Північ». А ще працювала виїзна торгівля, родина Примаків готувала шашлик. Можна було посидіти на місці святкування, а можна було з родичами, сусідами на їхньому чи рідному обійсті. Село гуло піснями і різними веселощами. А ввечері розпочалася дискотека, яка затягнулася майже до світання. Небо розтинав багатий феєрверк! Серця сповнювала проста світла радість…
Були присутніми на святі і кілька старостів інших округів нашої громади. Досвід тут є із чого почерпнути!

 

Олександра ГОСТРА, фото автора

Схожі матеріали (за тегом)