|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 4:34 | 12.07.2021

Незаконний водозабір з Десни

Безгосподарське використання земель і самовільне будівництво споруд на самовільно зайнятій ділянці. Такі кримінальні провадження відкрила Корюківська окружна прокуратура за фактом подій у селі Ушня Менської громади.

1ushnyaЯк повідомляє Суспільне: Чернігів, там підприємство, яке орендує землі біля села, прокладає труби до Десни. Компанія збирається саджати на полях картоплю і поливати її водою з річки. Згодом з’ясувалося, що дозволів на будівництво фірма «Агроресурс-2006» не мала. Ушнянці ж бояться, що водозабір негативно вплине на Десну. Про роботи на їхніх паях людей не попередили. Представники підприємства поспілкувалися з людьми, коли вже розпочало роботи. 22 березня в селі провели збори, на яких були директор ТОВ «Агроресурс-2006» Руслан Тиненик та голова Менської громади Геннадій Примаков. Зі слів Оксана Шаповаленко, власниці земельних паїв в Ушні, він агітував за цю агрофірму. Розказував селянам, що будуть робочі місця в селі, що буде агрофірма допомагати, все буде добре. На її прохання дати документи на дозвіл, які проводить агрофірма, ніхто не відповів.
«Дозвіл повинні були взяти у людей. А у разі втручання в нашу землю, тоді вже безпосередньо до нас. Вони до нас не зверталися, нас ні особисто, ні письмово ніхто до відома не ставив. Нам зателефонував староста і сказав, що підприємство здійснює якісь роботи на території людських паїв. Я попросив керівника, щоб він приїхав і дав людям пояснення, що відбувається, на якій стадії, чи є документи, чи нема". Так прокоментував ситуацію голова Менської територіальної громади Геннадій Примаков. «На сьогоднішній момент я знаю, що документів немає. У них якісь документи на стадії розробки, десь на договірних засадах, тільки договори укладені. Але самих дозвільних документів на початок робіт у них не було», – додав Геннадій Примаков.
Землі біля Ушні обстежила створена при міськраді комісія.
Зі слів Сергія Розинка, керівника Корюківської окружної прокуратури, вже розпочато два кримінальних провадження за фактами безгосподарського використання земель, самовільного будівництва споруд на самовільно зайнятій ділянці в межах охоронюваних зон. Санкція статті за вказані дії передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від одного до трьох років.
Забір води з Десни, який здійснюватиме агропідприємство, не має нашкодити річці, сказали в Деснянському басейновому управлінні водних ресурсів.
Юрист компанії «Агроресурс-2006» Сергій Іванов у телефонній розмові сказав Суспільному, що документи у них є. Більш детальну інформацію пообіцяв надати у відповіді на письмовий запит.

Схожі матеріали (за тегом)