|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 14:50 | 03.24.2023

«Над вишнями гудуть дівчата…»

Ще в роботі – дві завершальні пісні четвертого музичного альбому «Скарбе мій» народного поета України Сергія Дзюби. Їх готують лауреати міжнародних і всеукраїнських конкурсів Валентина та Володимир Олійники (дует «Крила»). Це  нові, цікаві пісні на родинну тематику – «Скарбе мій» («Дружині») і «Тещенька моя хороша!».

yaykaВтім, добродій Сергій наразі розпочав роботу над своїм п’ятим музичним альбомом пісень (відеокліпів). Нещодавно з’явилася прекрасна його пісня «Якщо душа не сягне голови» (музика та виконання Сергія) на глибокий і проникливий, філософський вірш коханої дружини – Тетяни Дзюби.

А нині маємо жартівливу, дотепну та пародійну пісню «Балада про яйця». Слова та музику створив пан Сергій – у новому альбомі, як і в четвертому, також буде дещиця його жартівливих пісень. Адже вони напрочуд гарно сприймаються багатьма людьми різного віку, професій та уподобань, до того ж, не лише в рідній державі, а й далеко за кордоном. Принаймні на Ютубі та популярних українських і зарубіжних порталах кожна така пісня зібрала вже тисячі переглядів.

Взагалі, Сергій Дзюба постійно дивує своїх шанувальників. Торік вперше почав записувати пісні у власному, неповторному авторському виконанні. А потім одна за одною пролунали його жартівливі пісні «Нерозлийкава» («Балада про каву»), «Балада про жабку», «Опівнічна балада» та «Балада про ліжко». Пісню «Тещенька моя хороша!» ви ще оціните…

З’ясувалося, що пан Сергій – не тільки глибокий, проникливий та душевний лірик, а й надзвичайно життєрадісна, дотепна і колоритна людина. Оптиміст, який у будь-яких (найтрагічніших!) ситуаціях не опускає руки, а спокійно та впевнено виконує все, чим би він не зайнявся. І це у нього виходить, справді, талановито!

Не переказуватиму нову пісню Сергія Дзюби, адже краще на власні вуха все почути та на власні очі побачити… Бо поетеса Надія Бойко зі Львова, котра гарно співробітничає з добродієм Сергієм, і цього разу порадувала яскравим та цікавим відеокліпом. Звісно, особисто я здогадався, кого і що так оригінально та вдало тут пародіює Сергій, проте не коментуватиму-розтлумачуватиму, збережу інтригу.

Але, головне, маємо вишукано неординарні авторські фрази, які неодмінно стануть незабаром крилатими! Власне, Сергій Дзюба – ні на кого не схожий. Він такий – один, як інопланетянин, навіть не з іншої планети, а з іншої галактики! Бо у нього – свій неймовірно цікавий всесвіт. Одне слово, прибулець. Чи людина, яка має власну, дивовижну машину часу й отак залюбки мандрує світами та епохами – минулими і майбутніми.

Це вже я – не тільки про одну пісню, а взагалі про творчість «чернігівського Петрарки», як часто називають Сергія Дзюбу за кордоном за його вірші та пісні на інтимну тематику. Все-таки, попри біди та лихоліття, наш світ, дякувати Господу, не розучився сміятися. Отже ми й досі – не безнадійні!     

 

Ярослав Маджуга   

 

Балада про яйця

 

Слова і музика Сергія Дзюби

Несуться кури всім на втіху,

Та це, панове, не дива:

Вночі, мов страус страусиху,

Подушку топче голова.

Над вишнями гудуть дівчата –

Усе літають, мов хрущі!

І не кінчається зарплата,

Зате кінчаються дощі…

І як банально недоречний

Цей ранок крізь фіраночку-у-у!..

Я знову чемно і статечно

Збираю яйця в курнику.

Несуться кури всім на втіху,

Та це, панове, не дива:

Вночі, мов страус страусиху,

Подушку топче голова.

 

НОТИ

not

Схожі матеріали (за тегом)