|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 11:04 | 08.12.2022

«Ікона миру» – в Італії та «Досконалість» – у Сирії

Відомі українські письменники, журналісти, літературознавці, критики, перекладачі та міжнародні громадські діячі, Посли миру Тетяна та Сергій Дзюби стали лауреатами престижної творчої премії «Ікона миру» в Італії. 

Взагалі, Сергій Дзюба разом із сеньйорою Людмилою Шутько, яка вже багато років живе там, надрукували в Україні та Італії аж дев’ять прекрасних, ошатних книг казок для дітей італійською та українською мовами (кольорові ілюстрації великого формату – на кожній сторінці). Зокрема, вони блискуче переклали казки всесвітньо відомого письменника, вченого, винахідника та художника Леонардо да Вінчі. Великий резонанс викликали також нові вірші Тетяни Дзюби в перекладі італійською. Це – вже шоста нагорода чернігівців у сонячній Італії, зокрема в Римі та Венеції. 

icon1 icon2

Ще одна почесна відзнака – Міжнародна літературно-мистецька премія «Досконалість» – надійшла з Сирії. Українців нагородили там за їхні твори в перекладі арабською мовою. Вірші подружжя віртуозно переклав відомий арабський поет і лікар Абдельваххаб Аззаві, котрий народився в Сирії, а нині вже тривалий час мешкає та дуже успішно працює в Німеччині, а водночас його неймовірні книжки постійно виходять у багатьох арабських державах і в Європі. Сергій Дзюба переклав яскраві поезії Аззаві українською мовою.  

syr1 syr2

 

Валентина Чорнобривець

Схожі матеріали (за тегом)