|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 7:20 | 06.15.2024

Приміщення церкви передадуть громаді

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов прокурора, зокрема визнано протиправною бездіяльність Дмитрівської селищної ради та зобов’язано вчинити дії, спрямовані на визнання об’єкта нежитлової нерухомості площею майже 200 кв.м, де розміщується церква, безхазяйним з метою подальшого набуття у комунальну власність територіальної громади.

cer1Як доведено в суді прокурором, незважаючи на прийняття ще у 2019 році органом місцевого самоврядування рішення про проведення відповідної процедури з реєстрації безхазяйного майна та набуття його в комунальну власність, виготовлення відповідної технічної документації на будівлю, процедуру державної реєстрації прав на нерухоме майно не завершено. Відтак, у комунальну власність майно до цього часу не передано. Необхідно зазначити, що наразі у вказаній будівлі знаходиться культова споруда – Спасо-Преображенська церква. Надавши оцінку зібраним матеріалам, судом винесено рішення про задоволення позову в повному обсязі.

Спасо-Преображенська церква після знищення відновлена та розташована з 1992 року у цегляній будівлі колишньої лікарні. У ній встановлено одноярусний іконостас, образи якого намальовано уродженкою Голінки. Зусиллями парафіянки Марії Гришко встановлено 5 невеличких бань, які зроблені з дерева ще в атеїстичні 1980-ті роки. У серпні 2014 сюди доставлено перший пам'ятний дзвін на 120 кілограм ваги, відлитий у Перемишлі (Польща) – дар для села нащадка голінського козака з Казахстану Сергія Гузя.

Схожі матеріали (за тегом)