|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 14:50 | 02.21.2024

Відновлюють графський парк

У Линовицькій ОТГ є чудовий парк, ботанічна пам’ятка природного значення, яким неодноразово гуляв Тарас Шевченко. Парк може стати цікавим туристичним об’єктом – вирішили в громаді і взялися за його відновлення і впорядкування. Планують зробити його таким, яким він був понад сотню років тому.

Парк ім. Т.Г. Шевченка, або парк Якова де Бальмена – ботанічна пам’ятка природи місцевого значення, яка з точки зору законодавства має наукову, культурну, історичну цінність та заповідний режим. Цей парк, це насамперед чудові паркові алеї, якими славилися дворянські садиби.

park1
«Ми живемо в унікальному місці, яке свого часу відвідували Т. Шевченко, Є. Гребінка, О. Афанасьєв-Чужбинський, Л. Жемчужников… А унікальним воно стало завдяки родині власників Линовиці – де Бальменів. Зусиллями Петра Антоновича, а потім його сина – Якова створений прекрасний парк, – розповідає керівник краєзнавчого музею Линовицької школи Людмила Лазаренко. - Линовиця з непримітного села на початку XIX ст. перетворилася на визначний культурний та мистецький осередок, відомий передусім міцною дружбою Якова де Бальмена і Тараса Шевченка: обидва художники, письменники, однодумці. Яків зробив більше 30 ілюстрацій до Шевченкового Кобзаря, який в свою чергу присвятив йому поему «Кавказ»».
Довго це неймовірно красиве місце просто заростало. Старі дерева вирубували, а по території всього парку валялося чимало сміття. Та після створення Линовицької громади місцева влада та жителі разом почали доглядати та поступово відновлювати красу садиби де Бальменів.

park2
Сьогодні на території парку підтримується постійний порядок. За цей час був розроблений навіть туристичний маршрут із  вказівниками, який включає дерево братів Ярошенків та знаменитий дуб «Три брати», в тіні якого відпочивав та творив великий Кобзар. Вже відновлений місток кохання, облаштована зона відпочинку та волейбольний майданчик на березі ставка, відновлюється в’їзна брама з вежею. Та на цьому громада не зупиняється і в майбутньому планує відновити ставок у парку та острів троянд, а ще встановити альтанки і висаджувати нові дерева, щоб парк оновлювався і став ще гарнішим.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)