|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:21 | 07.17.2024

Штраф за камуфляж: хто платитиме?

В Україні з липня набрав чинності закон, який посилює відповідальність за незаконне носіння військової форми поза військовою службою та її продаж без відповідного дозволу.

6 червня 2019 року Верховна Рада прийняла закон, який вводить адміністративну відповідальність за незаконне носіння військової форми, а також неправомірне виготовлення, зберігання і продаж орденів, медалей, відзнак та інших нагород. Крім того, документ передбачає кримінальну відповідальність за осквернення або руйнування пам’ятників захисникам незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. За незаконне носіння військової форми зі знаками розпізнавання військовослужбовців Збройних сил України або інших військових формувань українців, які не мають права таку форму носити, будуть штрафувати на суму від 150 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Так, у разі першого порушення штраф складатиме 2550-3400 гривень. Тих, кого повторно впіймають у незаконно вдягнутій формі, оштрафують на суму від 3400 до 6800 грн або присудять громадські роботи від 30 до 40 годин. Але як в першому, так і в другому випадку форму у порушників конфіскують.
Не штрафуватимуть лише за носіння форми застарілих зразків, за форму інших країн, за дизайнерський варіант на тему військової форми та за форму без знаків розпізнавання військовослужбовців ЗСУ.

До речі, в Латвії штраф за незаконне носіння форми військовослужбовця Збройних сил Латвії або окремих її елементів громадяни мають сплатити штраф у розмірі від 30 до 140 євро. А в США незаконне виготовлення і продаж державних знаків або медалей карається тюремним ув’язненням на термін до шести місяців.

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)