|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 9:02 | 02.23.2024

Рятувальники - про пожежну безпеку на виборчих дільницях

Безпека на виборчих дільницях, це питання не лише дисципліни й порядку, але й протипожежного захисту.

Screensho11t 7Тому всім відповідальним особам та громадянам необхідно знати головні правила дотримання пожежної безпеки на час проведення виборів.

Загальні вимоги:

Відповідальність за забезпечення пожежної безпеки приміщень виборчих дільниць несуть керівники установ, підприємств й організацій, на об’єктах яких розміщуються виборчі дільниці.
Обслуговуючий персонал та особи, залучені для роботи на виборчих дільницях, повинні бути ознайомлені з вимогами пожежної безпеки та діями при виникненні пожежі.
Приміщення в яких розташовані виборчі дільниці повинні бути забезпечені вогнегасниками з розрахунку один вогнегасник на кожні 100 квадратних метрів площі підлоги, але не менше одного вогнегасника на кожне окреме приміщення.
У приміщеннях виборчої дільниці на видних місцях біля телефонів слід вивішувати таблички із зазначенням номера телефону для виклику пожежної-рятувальної служби.
На період проведення на виборчій дільниці масових заходів, для підтримання порядку, повинні призначатися відповідальні особи, в тому числі й представники Служби порятунку.
Вимоги до евакуаційних шляхів та виходів:

Евакуаційні шляхи і виходи (коридори, проходи, сходові марші і площадки, вестибюлі, холи, тамбури тощо) повинні утримуватися вільними, нічим не захаращуватися. Не допускається облаштовувати на шляхах евакуації пороги, виступи, турнікети, та інші пристрої, які перешкоджають вільній евакуації людей.

У приміщенні, яке має один евакуаційний вихід, дозволяється одночасне перебування не більше 50- ти осіб. При наявності людей у приміщенні двері евакуаційних виходів можуть замикатися лише на внутрішні запори, які легко відмикаються.

Порядок дій при виникненні пожежі:

У разі виникнення пожежі (ознак горіння) кожний громадянин зобов’язаний:

негайно повідомити про це пожежно-рятувальну службу по телефону 101. При цьому необхідно назвати адресу об’єкта, вказати кількість поверхів будівлі, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;
вжити (за можливості) заходів до евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей;
повідомити про пожежу керівника чи відповідну компетентну особу, чергового на об’єкті;
у разі необхідності викликати інші аварійно-рятувальні служби (медичну,
газорятувальну тощо).
Напередодні виборів чернігівські рятувальники вже випустили нову друковану продукцію, де чітко зазначені всі вимоги пожежної безпеки на виборчих дільницях, аби наперед запобігти ймовірним випадкам пожеж чи надзвичайним ситуаціям.

Чернігівський міський відділ Управління ДСНС України у Чернігівській області

 

Схожі матеріали (за тегом)