|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 12:36 | 05.27.2024

Турнір пам’яті Андрія Юрченка

28 березня у Чернігові провели турнір із дзюдо в пам’ять лейтенанта Андрія Юрченка, який загинув 30 серпня 2023 року під час виконання бойового завдання на Запорізькому напрямку.

2345345334564564564

Андрій Юрченко свідомо обрав шлях військового ще зі школи. Навчався у Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою, потім вступив до Національної академії Сухопутних військ, де отримав звання лейтенанта. Проходив навчання у Королівській школі артилерії у Великобританії. Після повернення в Україну командування довірило молодому офіцеру посаду командира самохідної артилерійської батареї. Брав участь у боях за Бахмут, Оріхів, Роботине, Вербове. За успішне виконання завдань був відзначений нагрудним «Срібним хрестом».

На жаль, 30-го серпня 2023 року під час розвідки місцевості для визначення місць вогневих позицій Андрій загинув. Йому назавжди – 21 рік.

Хлопець дуже любив спорт. Дзюдо він почав займатися ще з шести років.

«Спортивна спільнота була першим дорослим чоловічим ком’юніті в житті мого сина. Ми, як і всі батьки, спочатку пробували різні гуртки. Проте на вибір саме дзюдо вплинули як тренер, який став справжнім наставником Андрія, так друзі із залу, з яким він проводив дуже багато часу, – згадує мати Андрія Ірина Сімонова. – Це був стиль життя мого сина».

До речі, ці змагання мали на меті ще й благодійний аспект. Зібрані під час заходу кошти будуть передані на авто для військових.

54654645645645646345

«Сьогоднішній турнір, окрім вшанування пам’яті чернігівського героя, популяризації занять спортом і здорового способу життя серед молоді, має на меті збір коштів на автівку для вітчима Андрія Юрченка, який теж у лавах ЗСУ і наразі перебуває на Запорізькому напрямку», – розповів тренер Андрія Юрченка та очільник Федерації дзюдо Чернігівської області Олександр Маркін.

Організатори заходу переконані, що подібні змагання необхідні, щоб вкотре нагадати нам про подвиги наших захисників. Адже пам’ятати кожного полеглого героя – наш святий обов’язок.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)