|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 18:05 | 06.12.2024

Найголовніше – безпека дітей

Про безпеку учасників освітнього процесу в Чернігівській області: облаштування укриттів та оформлення паспортів безпеки днями йшлося на відповідній тематичній нараді за участі ОВА, представників Національної поліції, ДСНС, а також громад області.

54766578675787Питання будівництва та облаштування укриттів не втрачає актуальності. Як розповів Юрій Музика,начальник управління освіти і наука ОДА, нині 87 % закладів освіти області мають укриття (95 % закладів середньої освіти та 78 % – дошкільної). Деякі укриття використовуються, проте не облаштовані належним чином і наразі там тривають ремонтні роботи. Ще 115 освітніх закладів – взагалі їх не мають. Для облаштування укриттів у 2023 році державним бюджетом було передбачено більше 57 мільйонів гривень. Проте майже 23 мільйони гривень державної субвенції не були освоєні і тому повернуті у державний бюджет. На 2024 рік державним бюджетом передбачено більше коштів – на область очікується близько 80 мільйонів гривень. Важливо підготувати якісно розроблені проєктно-кошторисні документації для будівництва, а також ремонту і облаштування укриттів. Оскільки це є передумовою своєчасного використання коштів державного бюджету. Особливістю цьогорічного використання субвенції є те, що все будівництво укриттів буде здійснюватися лише у закладах освіти, які внесені в систему DREAM.
Про оформлення та верифікацію паспортів безпеки розповів заступник начальника ГУНП України в Чернігівській області Ігор Волокітенко. Законодавством встановлено форму паспорта безпеки, який має бути створений закладом освіти. Надалі він передається до підрозділів ДСНС та Національної поліції та проходить відповідну верифікацію. Основна мета – на підставі наданих паспортів створити такі ж в електронній формі. Це надасть можливість відповідним службам, у разі реагування на нестандартну подію швидко отримати необхідну інформацію. Освітні заклади отримали завдання сформувати паспорти безпеки до кінця минулого року. Проте близько 75 % – не виконали його. У більшості випадків через використання застарілих бланків та некоректне введення даних. Тож робота в цьому напрямі продовжиться.
Як розповів заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Чернігівській області Олександр Бобро, відповідно до законодавства до 15 лютого необхідно здійснити обстеження закладів загальної середньої освіти з метою верифікації даних, внесених до паспортів безпеки закладів загальної середньої освіти, зокрема щодо дотримання правил пожежної безпеки, облаштування захисних споруд цивільного захисту, функціонування охоронної сигналізації, наявності відеоспостереження огорож.

Схожі матеріали (за тегом)