|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:12 | 04.21.2024

Обереги "Батьківське серце" Обереги "Батьківське серце"

Батьківське серце Героїв не вмирає, воно оберегом стає для осиротілих дітей

Це підтвердили організатори й учасники церемонії вшанування пам’яті загиблих Героїв російсько-української війни і вручення їхнім дітям іменних оберегів «Батьківське серце».

Відбувся урочистий, але дуже не простий,болісний і душевний захід 22 грудня у будинку культури Бобровицької міської ради. Проводився він громадською організацією військово-цивільної спілки «Бойове братство України» за підтримки голови Ніжинської військової адміністрації Григорія Ковтуна та голови громадської організації Ліга клубу «Ділова жінка Ніжинщини» Тамари Стратілат.

IMG 8887 1

Шановні гості й організатори церемонії

На церемонію запросили матерів, дружин та дітей Героїв Бобровицької, Новобасанської, Носівської, Макіївської та Мринської територіальних громад, також громадських діячів, волонтерів.

Ведуча заходу закликала присутніх згадати тих воїнів, кого немає вже серед живих, хто Ангелом витає в небесах, кого душа і серце пам’ятає, а згадка омивається в сльозах. Та скільки б не минуло років, не зітруться в пам’яті імена тих, хто не повернеться з цієї страшної війни. Перед ними схилила голови переповнена зала і вшанувала їх хвилиною мовчання під траурну мелодію. Дівчата в українських костюмах винесли на сцену запалені свічки.

IMG 8889 1

Організатори свята виставили на спеціальні столики іменні кулони зі сріблястим батьківським серцем для сина і для доні. Прочитали молитву над ними і провели освячення клірик Свято-Троїцької Православної Церкви України м. Носівки Володимир Будник та благочинний Бобровицького округу храму Успіння Православної Богородиці ПЦУ протоієрей Тарас Явдощак.

IMG 8899 1

Після освячення оберегів до першого слова ведуча запросила президента військово-цивільної спілки «Бойове Братство України» Павла Жебрівського. Він зізнався, що відразу відчув, які шляхетні українці зібралися в цій залі, серед яких на особливе вшанування заслуговують рідні загиблих Героїв, також на цьому заході присутні й багато воїнів, які з 24 лютого ведуть Велику війну. Про те, як вони захищають рідну Україну від агресорів, Павло Іванович дізнається безпосередньо з передової лінії фронту – там воює і його син.

IMG 8934 1

Вручали "Батьківське серце" Павло Жебрівський і Тамара Стратілат

IMG 8948 1

Озвучив організатор бойового братства і першу печальну правду. Мовляв, колишній міністр оборони теж хвалився, що воює його син, а насправді виявилося, що син «воює» аж за океаном, у безпечних і гарних місцях.

Павло Іванович запропонував найвищим посадовцям найвищих органів державної влади показати приклад справедливої мобілізації, починаючи із своїх синів. Адресував таку пропозицію і великій армії Національного антикорупційного бюро, деяким підрозділам поліції, іншим «борцям» із хабарниками й казнокрадами.

IMG 8980 1

Теплі слова сказали і вручили  обереги Геннадій Іванюк та Юрій Русанов

 

Втім, один з офіцерів після завершення заходу так прокоментував сміливі думки відомого громадського діяча, народного депутата трьох скликань Павла Жебрівського: «Подібне можна почути й на базарі в Бобровиці. От тільки закони й рішення про мобілізацію приймаються не в Бобровиці. І високої трибуни тут немає, з якої можна було б донести до столичних чиновників думки про справедливу мобілізацію».

А справді, у Павла Івановича була реальна можливість підняти питання про таку мобілізацію у Верховній Раді, де він засідав три скликання (4-6), працював головою Донецької обласної військово-цивільної адміністрації (2015-18 роки), працював у інших столичних структурах, та й тепер видний політик…

Проте цей захід був присвячений не дискусіям, а вшануванню пам’яті загиблих Героїв. Тож і виступ Павла Жебрівського адресувався передусім рідним, що виховали таких мужніх синів і відправили на жертовну боротьбу з лютим ворогом. Частиночку ж свого сердечного тепла він дарував діткам загиблих Героїв, коли вручав їм іменні обереги «Батьківське серце». Допомагала Павлу Івановичу здійснювати цю великодушну місію голова громадського клубу «Ділова жінка Ніжинщини» Тамара Стратілат. Волонтери дарували діткам подарунки, а Тамара Михайлівна похвалилася тим, що Ніжинщину навіть у Києві вважають своєрідною засновницею волонтерського руху у воюючій країні. Тож закликала всіх волонтерів бути з усіма разом для допомоги як армії, так і родинам загиблих воїнів.

IMG 0754 1IMG 0768 1IMG 0769 1IMG 0765 1

Діти славних батьків

IMG 0758 1

Ведуча заходу назвала благодійників, що долучилися до підтримки проведення заходу: директор ТОВ «Козацьке» Сергій Чубовський, президент Благодійного фонду «Добрі справи» Ірина Коломієць, депутат Ніжинської міськради Станіслав Ременюк, заступниця Бобровицького міського голови Юлія Петренко, підприємців Петра Кривенка, Романа Бойко, Юлію Кудас, Ірину Дедкову та інших.

IMG 0752 1

Подарунки від Ірини Коломієць

 

У церемонії вручення діткам іменних оберегів взяли участь також командир Чернігівського полку «Бойове братство України» Юрій Русанов, сотники полку Олександр Канадиб та Анатолій Ромашко, виконувач обов’язків Бобровицького міського голови Геннадій Іванюк, голова Мринської територіальної громади Людмила Борисова, виконувачка обов’язків голови Макіївської територіальної громади Вікторія Осадча.

IMG 9012 1

Керівники Мринської і Макіївської громад

 

Вони знаходили найкращі слова для діток славних батьків, радили їм цінувати обереги як пам'ять про батьків – Героїв, щоб світлі спогади про них назавжди залишилися в родинах. Бо Героїв, загиблих на полі бою, завжди пам’ятають як на небі, так і на землі.

IMG 9057 1

Слово від ЗСУ взяв майор Андрій В’ялий

 

На цьому наголосив і начальник першого відділу Ніжинського районного ТЦК та СП майор Андрій Вялий у своєму зверненні до рідних, передусім дітей загиблих воїнів. Запевнив їх, що пам'ять про їхніх героїчних батьків назавжди залишиться в серцях їхніх побратимів, та у славній історії Збройних Сил України. Побажав миру і спокою у кожнім домі і кожній родині.

Символічні обереги «Батьківське серце» як символ надії вручили і тим діткам, батьки яких поки що не дали про себе вісточки. Але віра, надія, любов здатні робити справжні дива.

Церемонію вшанування пам’яті загиблих Героїв і вручення оберегів «Батьківське серце» супроводжували колективи й солісти художньої самодіяльності Бобровиці.

IMG 9105 1

Душевний захід завершили патріотичною піснею

 

Григорій ВОЙТОК

Схожі матеріали (за тегом)