|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:47 | 02.24.2024

Вишиту карту України купили за 15 тисяч гривень!

На Прилуччині відбувся етнозахід «ШЕПІТ. ПРИЛУЧЧИНА» задля допомоги бійцям ЗСУ та підтримки економіки України з популяризацією українських брендів, митців та музикантів. Зібрані кошти перераховано до Благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ВІРИМО В ПЕРЕМОГУ» на дрон-камікадзе Switchblade.

Під час заходу було зібрано 180 тисяч гривень. «Вишита Україна» з Талалаївки принесла у спільний кошик 15 тисяч грн. Автор оригінальної роботи – директор Талалаївського Центру ДЮТ Ніна Галаган та вихованці гуртка «Художня вишивка». Цій роботі майже 10 років… Ось що про це розповідає сама авторка:

1amapau

– У кожної вишивальниці є особливі роботи. Вишита карта України для мене саме така, бо це був цікавий і захоплюючий проект з моїми дітьми, вихованцями гуртка «Художня вишивка», майже десять років тому. Вихованці давно виросли, а залишилася пам’ять про те, з яким натхненням ми працювали над цією роботою. Тому, коли до мене звернулися з пропозицією надати виріб для благодійного заходу на підтримку ЗСУ, ні хвилини не сумнівалася, що саме ця робота у цей час буде корисною. Хвилювалася… І отримала хорошу новину. На благодійному аукціоні «Шепіт Прилуччини» наша робота принесла 15 тис грн. у спільну скриньку на благодійність. Капелану Миколі Кочаю, який придбав карту на аукціоні, хочу сказати: зроблена з любов’ю!

– Так розумію, що ця вишивка – єдиний екземпляр?

– Так. На її виготовлення пішло три роки! Звичайна карта України на папері, яка висіла на стіні у нашому Центрі, чомусь спонукала мене на вишивку. Я «захворіла» цією ідеєю! Тижнями, а, можливо, і місяцями, шукала та вивчала орнаментальну вишивку кожного регіону, потім підбирала матеріали і, вже потім, розпочався сам процес вишивки…

На цій вишитій карті відтворено найхарактерніші особливості української орнаментальної вишивки: багатоколірність західних областей, червоно-чорна стриманість центральних і східних. На ній можна знайти всі магічні знаки і символи, що дійшли до нас від прадавніх слов'ян: ромби і зигзаги, калина і дуб... Вишитий хрест на частині карти, що позначає український Крим, символізує початок і зародження християнської віри. Бо, за повір'ями, саме тут є відбиток ноги Андрія Первозванного... І звісно ж, Берегиня, квітка-душа, в обрисах якої можна вгадати наш тризуб...

1amapa2

Що таке хрестик у вишивці? Два похилих рівних стібочка, але, об'єднавшись в орнамент, перед нами постає прадавня мудрість і магія.

Так і ми, українці, об’єднані спільними цінностями і спільними прагненнями, головними з яких є честь, гідність і свобода, перемагали і переможемо не одну орду, бо ми величний народ величної країни!

 

Олександра ГОСТРА

Схожі матеріали (за тегом)