|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 2:03 | 02.01.2023

Пріоритет – молодим фахівцям!

Так, зокрема, вважає ветеран лісівничої галузі Сергій Луференко, якого в День працівника лісу рідний колектив Олександрівського лісництва ДП «Городнянське лісове господарство» провів на заслужений відпочинок.

Лісничий Олександрівського лісництва Віктор Щербаков, котрий очолює колектив понад чотирнадцять років, вважає, що нині головне – осіння лісокультурна кампанія та виконання програми Президента України «Зелена країна».

1aollis

Під час цьогорічної весняної лісокультурної кампанії працівники Олександрівського лісництва створили 6,9 гектарів лісових культур. А для майбутніх сіянців зібрали тонну шишок, висіяли чимало сосни у лісові розсадники, і на понад 33 гектарах провели догляд за лісовими культурами. Рубками освітлення пройдено більше десяти гектарів, а на вісімнадцяти з половиною гектарах проведено рубки прочищення. Значна робота присвячується вирощуванню декоративного посадкового матеріалу для озеленення сіл і міст нашого краю. Асортимент декоративних рослин налічує більше десяти видів різних порід.

З початку року на рубках головного користування заготовлено 3 тисячі 320 кубометрів деревини, з них дров’яної – 670 кубометрів. На рубках формування і оздоровлення лісів заготовлено 215 кубометрів деревини, зокрема дров паливних – 109 кубометрів.

Зараз на дрова попит населення і соціальної сфери територіальних громад великий як ніколи. Бо ж попереду – сувора зима, а більшість людей і установ, як відомо, через дорожнечу газу від нього відмовилася, перейшовши на опалення дровами. І хоч ворог погрожує заморозити українців – не вийде! Бо в лісах Сіверського краю вистачить і дров, і снаги лісівників заготувати їх не тільки для потреб Чернігівщини, а й для тих областей, де ліси спалила і замінувала ворожа орда.

1alufНинішній колектив Олександрівського лісництва налічує лише вісім працівників. А ще двадцять п’ять років тому тут працювало близько дев’яти десятків. У десять разів менше й лісників, бо ж, як відомо, такої посади вже немає. А є майстри лісу. Саме майстрами лісу сумлінно працюють Сергій Остапенко, Василь і Андрій Шевцови, Сергій Петриченко та Сергій Луференко. На посаді помічника лісничого – Наталія Єрмак. До речі, в наступному році цьому лісництву виповниться 60 років.

Згаданий вже майстер лісу Олександрівського лісництва ДП «Городнянське лісове господарство» Сергій Іванович Луференко 28 березня минулого року відсвяткував своє шістдесятиліття. Народився він у цьому ж селі Олександрівка на Ріпкинщині у робітничій родині. Отримавши професію водія, працював у Добрянському держлісгоспі.

Починав учнем слюсаря, після армії знову повернувся у Добрянський держлісгосп вже водієм, а згодом і лісником, бо ж душею прикипів до лісу, як він сам каже. І саме тоді здобув повагу і шану людей. Обирався депутатом Олешнянської селищної ради. Активно відстоював інтереси громади, допомагав людям. Тож до нього з великою повагою і нині ставляться односельці. Колеги теж шанують Сергія Івановича за професіоналізм, сумлінність і чуйність.

За трудові успіхи, сумлінне ставлення до службових обов’язків, активну участь у громадській діяльності неодноразово нагороджений почесними грамотами та подяками голови Товариства лісівників України, Чернігівського ОУЛМГ і Ріпкинської районної ради.

18 вересня, якраз у День працівника лісу, Сергія Івановича, який 42 роки віддав лісовому господарству, провели на заслужений відпочинок. На завершення свята він від усієї душі, щиро подякував своїм чудовим колегам і звернувся до лісівників із побажаннями, що пріоритет зараз варто надавати молодим та небайдужим фахівцям, котрі володіють і достатніми знаннями, й сучасним баченням розвитку галузі, щоб молодь обирала професію лісівника та дбайливо берегла наші прекрасні ліси.

Схожі матеріали (за тегом)