|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 20:33 | 10.28.2021

Підпільна зброярня у гаражах

У Чернігові поліцейські вилучили арсенал нарізної зброї та вибухонебезпечних предметів

zbroya21У суботу співробітники кримінальної поліції та слідчі Чернігівського райуправління із залученням кінолога зі службовою собакою провели санкціонований обшук у гаражних приміщеннях одного з автокооперативів міста. Вилучено 40 об’єктів — від ручних гранат до станкових кулеметів.

Обшук відбувся на виконання ухвали Деснянського районного суду м. Чернігова в рамках розслідування кримінального провадження, відкритого влітку поточного року за частиною 1 статті 263-1 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, переробка чи ремонт вогнепальної зброї, незаконне виготовлення бойових припасів, вибухових речовин чи вибухових пристроїв).
За наявною у поліцейських оперативною інформацією, фігурант провадження облаштував у гаражному приміщенні майстерню, проте не для авторемонту. Там цей 56-річний чернігівець займався переробкою та переоснащенням зброї. Також він відновлював бойові якості стрілецької зброї, переробленої в заводських умовах на масогабаритні макети.
Під час слідчих дій у двох гаражних приміщеннях поліцейські виявили 40 об’єктів, зовні схожих на вогнепальну зброю та вибухонебезпечні боєприпаси. Серед них, зокрема, ручні гранати, різноманітні міни, одноразові гранатомети низки моделей, одна гвинтівка та кілька карабінів Мосіна, п’ять гвинтівок СВТ, ручні кулемети Дегтярьова, автомати Калашникова, ППШ, пістолети-кулемети ППС, два станкові кулемети.
Всі перелічені предмети поліцейські вилучили та направили на експертизу до Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру області.
Триває досудове розслідування. Фігуранту загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Схожі матеріали (за тегом)