|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:11 | 06.20.2024

Чернігівські лікарні отримали додаткове обладнання для енергоменеджерів

Спільний українсько-німецький проект «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», важливою частиною якого було фахове навчання енергоменеджерів усіх лікарень Чернігова, 23 і 24 травня проводить у нашому місті заключний навчальний тренінг.

Screenshot 47На його початку представники  проекту подарували кожній з міських лікарень додаткове обладнання, яке допоможе у повсякденній роботі з вимірювання енергоефективності приміщень (першу частину комплекту лікарні одержали в листопаді 2017 року). У ході тренінгу відбудеться теоретичне та практичне навчання тонкощам вимірювання ним.

Кожна з міських лікарень одержала реєстратор температури та вологості з автоматичною передачею даних, струмові кліщі для вимірювання параметрів електричної енергії, анемометр, який дозволяє вимірювати температуру та швидкість руху повітря, детектор вимірювання СО2 (вимірює температуру, вологість, концентрацію вуглецю). Додатково – для міста – подарований також тепловізор.

Загалом же тренінг присвячений вивченню різних аспектів реновації та обслуговування будівель медичних закладів, досвіду реалізації проектів з комплексної термомодернізації їх будівель.

Як ми вже розповідали, проект «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» включає в себе як навчання енергоменеджерів грамотному підходу до енергоспоживання лікарняних будівель, європейським практикам у цьому питанні, так і енергоаудит усіх міських лікарень та показову, за європейськими стандартами, енергомодернізацію одного з медичних закладів. У Чернігові це буде міський пологовий будинок, реновацію будівлі якого проведуть вже цього року.

Проект реалізується німецьким товариством з міжнародного співробітництва GIZ спільно з Чернігівською міською радою.

- Якби в нас не було підготовлених менеджерів, не було тих енергоощадних заходів, які Чернігів запровадив у минулі роки разом з GIZ - то не було би ефективності в енергозбереженні, не було би підходів для залічення інвесторів, для залучення коштів на термомодернізацію, - сказав на початку роботи тренінгу заступник чернігівського міського голови Андрій Черненко.

- Сьогодні ми не розпочинаємо нову справу, а продовжуємо вже тривалу і плідну співпрацю, - привітав учасників тренінгу директор проекту GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» Грегор Брьомлінг. – Я думаю, що цей тренінг, у комбінації з інструментами і посібниками – саме те, що потрібно енергоменеджеру, що стосується суті його роботи.

Очікується, що завдяки грамотному підходу до модернізації енергоспоживання лікарень Чернігів не тільки підвищить комфортність перебуванн в них для пацієнтів, а й одночасно за рахунок зменшення втрат зможе в майбутньому економити кошти.  

Прес-служба Чернігівської міської ради

Схожі матеріали (за тегом)