|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:44 | 09.25.2021

Щастя, знайдене в Щаснівці: боєць АТО Максим Грозенко, його дружина Яна і донечка Мілана Щастя, знайдене в Щаснівці: боєць АТО Максим Грозенко, його дружина Яна і донечка Мілана

Щастя не обов’язково шукати за тридев’ять земель, воно є і в рідному селі

На святі Дня Щаснівки назвали наймолодшу жительку – Мілану, яку народила в травні Яна Грозенко, дружина бійця АТО Максима Грозенка.

Саме про цього захисника Вітчизни в листопаді 2014 року газета «Чернігівщина» опублікувала мою розповідь: молодий воїн, двічі, можна сказати, однією ногою стояв на тому світі. Ще раз життя йому врятували обставини: після тяжкої контузії і лікування Максим одержав короткострокову відпустку, повернення з якої почалося похованням друга, з яким, якби не відпустка, обов’язково був би поруч в окопі, куди потрапив ворожий снаряд. Максим віз для товариша мобільний телефон, але не встиг віддати, поклав свій подарунок вбитому товаришу в труну.

 З тих трагічний подій минуло майже сім років, і журналістська доля знову звела з Максимом Грозенком, але на цей раз з радісною подією для його молодої родини: односельці гаряче вітали молодих батьків і новонароджену Мілану. Знаковим є й те, що мужній воїн Максим Грозенко знайшов своє сімейне щастя не десь за тридев’ять земель, а в рідному селі Щаснівка, де живуть його батьки, правда, глибоким корінням вони вихідці з Осовця, але здавна обидва села – одне ціле, одна адміністративна одиниця. І свято Дня села спільне. Для його змісту, колориту, яскравості постаралися жителі і Щаснівки, і Осовця.

 xlibsil

Хліб-сіль почесним гостям

 

Староста Щаснівського старостинського округу Алла Костюк дякувала представникам обох сіл за участь в організації свята, за дружнє прибирання вулиць і майданів, впорядкування кладовищ, завершення власними силами спорудження на кладовищі каплиці з накриттям для відспівування покійників в негоду, інші ділові ініціативи. Найбільш активних помічників у добрих справах нагородила пам’ятними подарунками. Відзначила староста велику допомогу базового господарства «Земля і воля» в благоустрою села, будівництві та ремонті соціальних приміщень.

 sidyach

Вільних сидячих місць немає

 

Заступник генерального директора ТОВ «Земля і воля» по Щаснівському відділенню Павло Хомік наголосив, що господарство радо допомагає передусім тим сільським громадам, які самі ініціативні в наведенні порядку, в спорудженні та ремонті певних побутових об’єктів, в інших добрих справах. Адже тільки спільно можна багато зробити як для благоустрою, так і для кращого життя громадян на місцях. Господарство готове й далі допомагати громаді в кожній новій добрій справі, адже це в пріоритеті генерального директора, Героя України Леоніда Яковишина.

Що життя в Щаснівській громаді не тьмяніє, а набуває нових життєдайних барв, відзначив і заступник голови Бобровицької міської об’єднаної громади Сергій Циба.

sestry

Сестри Васильченки приїхали на свято з Києва

 

Признався, що він це відчув з перших хвилин приїзду в Щаснівку та перших діалогів з людьми, з переповненої зали будинку культури, до речі, капітально відремонтованому власними руками жителів громади, матеріалами й технікою допомогло товариство «Земля і воля».

Завідуючу відділенням культури Бобровицької об’єднаної громади Людмилу Луценко порадував підвищений рівень художньої самодіяльності. На сцені зазвучали нові, добре поставлені голоси. 

dachnicy

Дачниці Надія Гаврилюк з дочкою Ніною

 

Адже до художньої самодіяльності долучилися фахові землячки й талановиті дачниці. Зокрема, три роки тому оселилася в Осовці самодіяльна співуня Надія Гаврилюк. Тепер у неї частенько гостює дочка Ніна Пона, яка успадкувала від мами чарівний голос. На святі села дачниці чарували місцевих жителів своїм співом.

solistka

Солістка «Дарничанки» Валентина Набок підтримує сільську художню самодіяльність

 

Валентина Набок працює в ансамблі «Дарничанка», на святі села заспівала й землякам, її досвід і фаховість потрібні й місцевому колективу художньої самодіяльності.

anita

Юна співачка Аніта Заінчуковська молиться за Україну

 

На досвідчених фахових і самодіяльних артистів рівняється молодь. Бурхливі оплески зірвала внучка місцевого механізатора Миколи Борисенка Аніта Заінчуковська. Вели концертну програму свята цьогорічні випускниці школи Аня Харченко і Таня Кот.

ansambel

Сільський ансамбль

 

На жаль, не додалося чоловічих голосів. Але не старіють душею і голосом ветерани художньої самодіяльності Анатолій Сміян, Юрій Жолак і Яків Сміян. Кістяк місцевого ансамблю – з ветеранів-жінок. Багато років працює на громадських засадах з ансамблем Наталія Лига, ветеран освіти з родини місцевих педагогів Хоменків. Вона написала й прочитала зі сцени молитву рідному селу. В активістах з наведення порядків у селі її чоловік Григорій Лига.

obelisku

Квіти від громади до обеліска Слави

 

Від місцевих артистів-аматорів звучали пісенні подарунки всім учасникам свята, окремим трудівникам та ветеранам праці, відомим землякам, учасникам АТО/ООС. Піснею і покладанням квітів до обеліска Слави вшанували пам'ять воїнів, котрі віддали своє життя, визволяючи рідну землю від фашистських загарбників.

zupinka

Розмальована автобусна зупинка

 

На території Щаснівки і Осовця чотири впорядковані автобусні зупинки, одну з яких розмалювали напередодні свята села. Організував цю художню роботу місцевий підприємець Олександр Гончарук. Прибирання ж на зупинках проводять добровольці, але не від випадку до випадку, а постійно, визначені відповідальні.

1ufoye

У фойє молодь «запалював» 82-річний Анатолій Сміян

 

Цьогорічний День Щаснівки показав, як можна гуртом і порядки наводити в селах, і життя місцевим мешканцям робити цікавішим, і відпочивати разом культурно й весело. Головне – на місці самим шукати фактори і засоби для об’єднання жителів громади на розвиток змісту свого життя. І родинне щастя не обов’язково шукати за тридев’ять земель, його можна знайти і в рідному селі.

 

Григорій ВОЙТОК

Схожі матеріали (за тегом)