|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 7:08 | 09.25.2021

Олімпійська бронза чернігівської спортсменки

Чернігівська спортсменка Олена Костевич разом з Олегом Омельчуком у змішаному командному змаганні в стрільбі з пневматичного пістолета з 10 метрів здобули бронзову медаль для збірної України на Олімпійських іграх-2020 у Токіо.

1abronzУ кваліфікаційних етапах Костевич-Омельчук показали третій результат і потрапили у бронзовий фінал, де зустрілася з командою Сербії. Формат фінальних матчів у цьому виді змагань означає перестрілку одиночними пострілами: обидва члени команди стріляють, їх бали сумуються і порівнюються з суперниками. Команда, що виграє раунд, отримує два очки. Змагання тривають до моменту, поки одна з команд не набере 16 очок.

Українці програли перший раунд, але тоді виграли три поспіль – 6:2. Після цього серби взяли таймаут.

І хоча з першої спроби нашим спортсменам закрити матч не вдалося (14:12), але з другої Олена Костевич та Олег Омельчук перестріляли сербів та здобули необхідні два очки – 16:12.

«Ми довго та наполегливо йшли до цієї нагороди. І сьогодні все ж був нелегкий день – удача змінювала невдачу і навпаки. Олег – великий молодець, і ця нагорода для нас дуже цінна. Говорили, що прапороносець не може здобути медаль. Я ніколи не вірила в це. Мала за велику честь нести прапор своєї держави й щаслива, що нам вдалося вибороти цю нагороду для країни, – прокоментувала призерка Олімпійських ігор з кульової стрільби прокоментувала Олена Костевич. – І зараз я насамперед хочу подякувати своєму партнеру Олегу Омельчуку, нашим наставникам та команді, яка була поруч на цьому шляху. Надзвичайно вдячні всій Україні, а також моєму рідному Чернігівському краю за ті всі побажання успіху та слова підтримки, що продовжуємо отримувати тут, у Токіо. Дуже запам’яталися настанови нашого видатного спортсмена, Олімпійського чемпіона Сергія Бубки, який кілька днів тому, після моєї «дерев’яної нагороди» (у змаганнях зі стрільби з пневматичного пістолета на 10 метрів на Олімпійських іграх в Токіо Олена Костевич посіла четверте місце, – Авт.), порадив не хвилюватися та вірити в себе. Ці слова допомогли у завоюванні цієї бронзи».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)