|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 14:41 | 06.20.2024

У Десні готують еліту танкових підрозділів

 У 169-му навчальному центрі, що базується в селищі Десна, проходить підготовка професійних танкістів за новими стандартами.

Як повідомили «Чернігівщині» у відділенні спеціальних кореспондентів Інформагентства Міноборони, для цього на базі навчального центру був створений новий окремий підрозділ – школа танкістів. Підготовка танкових екіпажів розпочалася із жовтня минулого року. Випускники школи стануть елітою танкових підрозділів Збройних Сил України.

Основні вимоги до танкістів – перебування на штатній посаді один рік і більше, наявність відповідної класної кваліфікації та базова підготовка за фахом.

«Головним завданням школи танкістів є мотивація кар’єрного росту серед воїнів-танкістів, вдосконалення практичних навичок та лідерських якостей та насамперед – професійна навченість кожного члена танкового екіпажу з врахуванням досвіду АТО/ООС», – повідомив начальник школи танкістів 169 навчального центру Сергій Ізбаш.

Підготовка танкістів триває близько одного місяця. Всі танкові екіпажі проходять перепідготовку за декількома напрямками. Спочатку кожен член екіпажа проходить індивідуальну підготовку. В подальшому, після здачі відповідних заліків, військовослужбовці навчаються на курсі колективної підготовки, який передбачає виконання складних тактичних прийомів, таких як «штани», «карусель», стрільба з-за терикону тощо.

Для танкістів постійно ускладнюють завдання та моделюють різні ситуації, наближені до бойових. На сьогодні в школі танкістів є можливість одночасно проводити перепідготовку близько 120 фахівців танкових підрозділів.

Програма навчання постійно коригується з врахуванням пропозицій слухачів курсів, досвіду АТО/ООС та закордонного досвіду. Інструктори школи танкістів в ході навчання використовують власний бойовий досвід АТО/ООС та досвід отриманий у закордонних колег, зокрема британців та американців.

Віталій НАЗАРЕНКО

 

 

 

Схожі матеріали (за тегом)