|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 21:07 | 07.23.2024

Як проголосувала Чернігівщина

Конституційним правом волевиявлення скористалося трохи більше 41% виборців Чернігівщини.

1aaurnys Наприклад, у місті Корюківка проголосувало 42%. А на деяких сільських дільницях, розташованих у селах, явка була дуже низькою. Разом із тим, на багатьох великих дільницях у Чернігові спостерігалися черги. В обласному центрі проголосувало орієнтовно 35% виборців: у Деснянському районі – 35,5%, в Новозаводському – приблизно 36%.

А от участь у довиборах у Верховну Раду по 208 округу взяли понад 50% виборців. Такі дані оприлюднила Центральна виборча комісія, станом на 20:00 25 жовтня. До складу округу входять Бахмацький, Борзнянський, Куликівський, Менський і Талалаївський райони та частина Ічнянського району.

За попередніми підрахунками основна боротьба, як і передбачалося, розгорнулася між  радикалом Олегом Ляшком, "слугою народу"  Анатолієм Гуньком та вдовою нардепа Валерія Давиденка Людмилою Давиденко.

На проміжних виборах до Верховної Ради в окрузі № 208 кандидат від Слуги народу Анатолій Гунько наростив відрив від лідера Радикальної партії Олега Ляшка. Про це свідчать дані Центральної виборчої комісії після обробки 30,65% протоколів. Згідно з даними ЦВК, Гунько набирає 34,07% голосів, а Ляшко — 32,21%.

Кінцеві результати мають бути оприлюднені до 9 листопада.

Поліція поінформувала, що під час дня голосування інформації про суттєві порушення, які могли вплинути на виборчий процес до поліції не надходило. Станом на 20.00 25 жовтня до поліції Чернігівської області надійшло 93 повідомлення про ймовірні порушення виборчого законодавства.

По всіх фактах на місце події виїжджали працівники поліції. Під час ретельних перевірок встановлено, що 11 фактів не знайшли свого об’єктивного підтвердження, по 12 фактах відносно громадян було складено протоколи про адміністративні правопорушення. Найбільше  -  за статтею 212-23 Кодексу України щодо пошкодження, знищення свого виборчого бюлетеня або винесення його за межі приміщення для голосування. Зареєстровано 7 таких фактів.
Поліція Чернігова притягнула до відповідальності особу, яка вихопила у жінки, що проводила опитування біля виборчої дільниці, коробку із заповненими бланками та втекла. Складені протоколи на шістьох осіб, які пошкодили свої виборчі бюлетені. У Срібнянському районі поліція відкрила кримінальне провадження за фактом голосування виборцем більше одного разу.
Поліція працює за посиленим варіантом несення служби з 12 жовтня до 1 листопада 2020 року. У день голосування на території Чернігівської області 1,5 тисячі поліцейських забезпечували правопорядок на кожній виборчій дільниці та за її межами.

Схожі матеріали (за тегом)