|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:00 | 12.07.2021

Заасфальтована площа у Браниці Заасфальтована площа у Браниці

ТОВ «Земля і Воля» щорічно прокладає десятки кілометрів доріг

ТОВ «Земля і воля» – єдине господарство на Бобровиччині, що не лише справно платить всі податки до державного бюджету, але й за власні кошти щорічно будує десятки кілометрів нових доріг загального користування.

Окрім будівництва нових доріг і проведення ямкового ремонту, велику увагу приділяє господарство і придорожнім смугам, які вже давно поросли чагарниками. Тому паралельно з укладанням доріг бригади від господарства вирубують поросль на узбіччі. Такі роботи, до речі, проводяться щорічно. Цьогоріч за кошти міського, державного бюджету та кошти господарників району в Бобровицькій ОТГ було відремонтовано майже 100 кілометрів доріг загального користування. Одне лише господарство «Земля і воля» витратило десятки мільйонів гривень зі своєї каси на ремонт доріг і упорядкування узбіччя. До речі, відставлений «губернатор» Андрій Прокопенко хвалився, що в області виконаний ямковий ремонт доріг на 300 кілометрах.

 

1aauzb1

 Узбіччя скрізь упорядковані

 

У Бобровицькому районі майже всі нові дороги побудовані базовим підприємством ТОВ «Земля і воля». Щорічно господарство не тільки ремонтує, але й будує нові дороги. І це при тому, що вони справно сплачують всі податки до бюджету. І щороку ця сума росте. Та незважаючи на це, будівництво й ремонт доріг уже стали традиційною ініціативою генерального директора господарства Леоніда Яковишина. І щороку аграрій вкладає в асфальт ще десятки мільйонів. Господарство прокладає не менше 10 кілометрів нової дороги щороку – це при ціні 12 гривень мільйонів гривень за кілометр. А ще бригада господарства постійно проводить ямкові ремонти.

Так, за кошти і бригадою ТОВ «Земля і воля» проведений ремонт доріг загального користування у напрямках Бобровиця – Бригинці, Бобровиця – Кобижча, Бобровиця – Марківці, Бобровиця – Піски, Бобровиця – Браниця. У Браниці ремонтують вуличні асфальтні покриття. У Кобижчі завершили такий ремонт по двох вулицях. Минулого року господарство побудувало нове асфальтне покриття на 6 кілометрах дороги до Марківців.

«Сьогодні прокласти один кілометр нової дороги коштує 12 мільйонів гривень, – говорить голова Бобровицької ОТГ Тетяна Ковчежнюк. – І наша міська рада теоретично може віддати всі гроші на ремонт доріг, але ж тоді в бюджеті громади зовсім не лишиться грошей на інші сфери. Тому ми дуже вдячні ТОВ «Земля і воля» за їхню постійну підтримку громади. Сьогодні у Бобровицькому районі офіційно зареєстровано 38 сільськогосподарських підприємств. Усі вони їздять своєю габаритною технікою нашими дорогами, але ніколи не ремонтували їх за власний рахунок. Дехто навіть узбіччя полів не обкошує. Є кілька підприємств, які можуть щось допомогти, якщо до них звернутися. Усі інші вважають, що вони платять податки і цього достатньо. Та «Земля і воля» теж платить податки, і їх частина найбільша – майже 80% усього бюджету. Та вони вкладають колосальні свої гроші у благоустрій нашої ОТГ, наших сіл. Щорічно за їхній кошт їхня ж бригада ремонтує і будує дороги по населених пунктах і між ними. І от, якби кожен так дбав про благоустрій, як Леонід Яковишин! Наведу такий приклад. Декілька років тому Леонід Григорович запропонував усім фермерам будувати дорогу на Свидовець. Він хотів, щоб зібралися всі фермери і кожен заплатив свою частку залежно від орендованих земель. Але на таку пропозицію відгукнулися лише пара чоловік! І так майже в усьому».

«У нашому відділенні в обробітку «Землі і волі» 4 тисячі гектарів землі. Господарство нам постійно допомагає: вивозить людям сміття, чистить дороги, а цього року зробили просто колосальну роботу. У центрі села нам заасфальтували цілу площу. Асфальту у нас взагалі в центрі не було, просто ґрунтова дорога. І завдяки нашому господарству у селі з’явилася така чудова площа і асфальтна дорога. Всі люди просто радіють, – говорить заступник генерального директора ТОВ «Земля і воля» по Браницькому відділку Галина Приходько. – Окрім площі в центрі і дороги, господарство провело цього року і ямковий ремонт дороги на в’їзді в село. І це не всі роботи, а тільки початок. Адже вже наступного року ми плануємо зробити капітальний ремонт доріг в селі».

  

Марія ПУЧИНЕЦЬ, фото Олексія МИКОЛАЄНКА

Схожі матеріали (за тегом)