|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:59 | 10.28.2021

Дмитро Сакір та Лариса Пузирна розгрібають стоси паперів Дмитро Сакір та Лариса Пузирна розгрібають стоси паперів

Комбінат відвоювали, а зайти не можуть

Трудовий колектив Козелецького міжшкільного навчально-виробничого комбінату виграв суд у Козелецької селищної ради. Недолуге рішення про ліквідацію навчального закладу, яке прийняли депутати з подачі голови ОТГ Олени Дмитренко, суд визнав незаконним і наказав поновити реєстрацію. Однак керівництво громади вперто не хоче виконувати рішення суду, реєстратор затягує час, а в приміщенні найновішого в області комбінату поселились незвані гості.

1sazamok

Директор Козелецького МНВК Дмитро Сакір вже більше місяця після рішення суду не може потрапити в стіни рідного навчально-виробничого комбінату. Колектив закладу сидить без роботи, натомість управління освіти ОТГ заселило туди працівників інших установ. Яка причина такого переселення – ніхто не пояснює.

«Скажіть, будь ласка, а що Ви робите на території комбінату», – запитуємо у жіночки, що виходить через парадний вхід.

Та будь-що відмовляється від відповіді та, прикриваючи обличчя, втікає від нас.

1sametod

«Це – методист із будинку творчості, – пояснює Дмитро Сакір. – Я в жодному разі не хочу ні в чому звинувачувати цих людей, але все ж – яка причина їхнього перебування в нашому навчальному закладі?».

Історія з ліквідацією одного з найкращих і найбільш затребуваних закладів профтехосвіти на Чернігівщині виглядає як цілком абсурдна. 25-го вересня 2019-го року Козелецька селищна рада рішенням сесії припиняє юридичну особу «Міжшкільний навчально-виробничий комбінат Козелецької селищної ради Козелецького району Чернігівської області». Комбінат ліквідовують і призначають ліквідаційну комісію на чолі з наближеним до голови ОТГ Олени Дмитренко депутатом селищної ради та її заступником Миколою Чемирисом.

Директор МНВК Дмитро Сакір та голова профкому Лариса Пузирна подають позов до Чернігівського окружного адміністративного суду про визнання рішення сесії незаконним. 24-го грудня 2019-го року суд виносить негативне рішення, яке представники трудового колективу успішно оскаржують в Києві. Так, 9-го червня 2020 року Шостий апеляційний адміністративний суд визнає рішення Козелецької селищної ради протиправним і скасовує його. У свою чергу ОТГ подає касацію до Верховного суду, яку успішно програє. Здавалося б, комбінат мав отримати нове життя. Втім, Козелецька селищна рада робить вигляд, що ніякого рішення суду не існує. Там і досі не відшкодували навіть судових витрат.

«Вони повинні віддати ключі, печатку, внести зміни в реєстр, заплатити працівникам комбінату заборгованість за три місяці простою – всього цього Козелецька селищна рада не робить», – обурюється Дмитро Сакір.

Щонайменше дивною є поведінка начальника центру надання адміністративних послуг Світлани Кошової.

«Вона зобов’язана внести зміни в реєстр, але і досі цього не зробила, – пояснює голова профкому МНВКЛариса Пузирна. – Разом із тим і не відмовляє в реєстрації. Ми їй сказали: «пишіть відмову, якщо не реєструєте, на що відповіла, що відпише, але невідомо коли. Що нам дадуть ці зміни? Нас фактично вносять в реєстр профтехосвіти, а реєстрація дає старт для роботи».

І вже точно не дивною, а протиправною є позиція Управління культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради, яке вперто ігнорує рішення суду, хоча законодавство свідчить про те, що судові рішення є обов’язковими до виконання для всіх органів державної влади та місцевого самоврядування.

У зв’язку з цим колектив написав заяви на ім’я начальника ГУ Національної поліції в Чернігівській області Едуарда Альохіна та голови Чернігівської облради Ігоря Вдовенка з проханням притягнути до відповідальності винних осіб за умисне невиконання рішення суду, яке набрало законної сили.

Після затяжної судової тяганини колектив комбінату дякує всім, хто їх підтримував.

«Багато виробничників публічно зверталися з листами підтримки. Особливо хочемо подякувати за підтримку Герою України, керівнику ТОВ «Земля і воля» Леоніду Яковишину. Леонід Григорович – людина, яка має системне і глибинне бачення профтехосвіти. Кому, як не йому – виробничнику та багаторічному керівнику Бобровицького технікуму, знайомі наші проблеми?», – резюмував Дмитро Сакір.

Ситуація з Козелецьким МНВК є черговим підтвердженням того, як місцеві князьки плюють на закон і чинять свавілля. Сподіваюсь, що поведінка керівниці ОТГ Олени Дмитренко отримає належну оцінку виборців. Справжні герої сьогодення – це Дмитро Сакір і Лариса Пузирна, які кинули виклик недолугій системі і перемогли!

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото Олексія Миколаєнка

Схожі матеріали (за тегом)