|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:08 | 10.28.2021

Замість поліетилену - екоторби

Сьогодні, у Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів фахівці Державної екологічної інспекції у Чернігівській області провели екоакцію «Скажи - "Ні!" поліетилену!».

Мали чудову нагоду нагадати сьогодні містянам про важливість відмови від пластику і поліетилену, поінформувати про шкідливі чинники їх використання, закликати громадян перейти на екоторбини.

Всесвіт потерпає від забруднення навколишнього природного середовища поліетиленом. Пакетики, пластикові упаковки, кульочки зберігаються десятиліттями і все більше накопичуються у природі. Спалювання пластику призводить до виділення у повітря шкідливих речовин, страждають органи дихання. Тож, вкрай важливо розуміти небезпеки пластикового матеріалу і робити кроки на зустріч багаторазового використання  торбинок з натуральних матеріалів або полімерів, що швидко розкладаються під дією природних ферментів.

До того ж такі екоторбини і служать набагато довше, і здатні витримувати велику вагу. А модні тенденції пошиву і кольорові нариси чи візерунки вирізняють їх серед маси інших товарів.

Цьогоріч нашу акцію підтримала мережа супермаркетів «Сільпо». Тут екоторбини можна придбати на будь-який смак. На касах покупцям пропонують придбати паперові пакети. Заміна звичайних поліетиленових пакетів на біорозкладні тут ведеться вже не один рік. Керівництво переймається проблемами довкілля і робить все можливе аби звести до мінімуму використання небезпечних поліетиленових матеріалів.

1poliet

Сподіваємось, що наша робота не залишила байдужими людей. Віримо, що з часом ідейних прихильників відмови від небезпечного і шкідливого поліетилену буде в рази більше і природа не потерпатиме від нищівного впливу і засмічення поліетиленом! А надмірне споживання людьми одноразових пластикових виробів залишиться у минулому!

***


3 липня світова спільнота відзначає Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів. По багатьох країнах проходять тематичні акції задля привернення уваги громадськості до проблеми надмірного споживання пластику, забруднення поліетиленом довкілля, завдання шкоди навколишньому природному середовищу і людині.

Від викинутих пластикових виробів засмічуються річки та водойми, страждають представники флори і фауни. Шкодить поліетилен і здоров’ю людини, адже виділяє токсичні сполуки і може викликати різні захворювання.

Саме тому дедалі більше країн світу відмовляються від використання поліетиленових пакетів, запроваджують відповідні заборони аби вберегти людей та подбати про чисте довкілля.

Першою країною, яка заборонила тонкі поліетиленові пакети був Бангладеш. Такого рішення дійшла влада, коли з’ясувала, що пластик блокував водостічну систему, даючи «зелене світло» зливам і повеням.

 В Україні з листопада 2019 року Верховною Радою України ухвалено  законопроект, що встановлює заборони продажу в торгівельних та ресторанних закладах тонких пластикових пакетів. Відповідні новації очікуються з 1 січня 2022 року.

Ну а поки, маємо докласти всіх зусиль аби достукатися до свідомості людей і закликати їх бути відповідальними та не забруднювати природні екосистеми. Хоча б спробуйте відмовитися від пластику, візьміть екоторбину і рушайте у магазин! Інформуйте рідних, друзів, колег про переваги екологічного способу життя і будьте здоровими!

Схожі матеріали (за тегом)