|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:33 | 08.13.2022

У Любецькій громаді зариблюють озера та висаджують дерева

Один соняшник за період росту здатен витягнути з землі до 350 літрів вологи, натомість дерева затримують воду й не дають водоймам висохнути. У Любецькій громаді взялись висаджувати на берегах водойм листяні породи дерев: червоний дуб, березу та ліщину.

Сподіваються, що з часом коріння могутніх дерев утримуватиме вологу та підтримуватиме рівень води. Громада, скинувшись грошима, вирішила запустити у закриті водойми рибу. А почали з двох найбільших природніх озер – Симполя та Нижнього Булгача.

 

В Любецькій об’єднаній територіальній громаді всерйоз переймаються проблемами екології, а конкретно – посухою та її можливими наслідками. Голова громади Сергій Пінчук переконаний, що саме дерева, які є незмінною складовою здорової екосистеми, здатні затримувати вологу.

З метою привернення уваги до екологічного стану навколишнього середовища у Любечі виступили з екологічною ініціативою «Еко-громада 2020» – такий собі своєрідний челендж, який має викликати ланцюгову реакцію в решті громад.

 

pinchuk

Організатор толоки Сергій Пінчук

 

«Кожна громада може для себе знайти шляхи та визначити свої можливості для покращення навколишнього середовища. Можливо, хтось прибере сміття, а дехто посадить нову алею дерев чи зарибить водойму. Але разом ми зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів, – пояснює голова селищної ради. – Проблема з водою катастрофічна, і не лише в нашій громаді. Саме тому, щоб повернути воду, ми висаджуємо дерева».

Начальник пожежної частини Любецької ОТГ Дмитро Баран разом із колегами-прикордонниками долучився до акції громади.

«Дерева – це наші легені. Ми бачимо, якою проблемою для країни стає розорювання лугів та відхід води. Тому ми повинні зберігати заплавні луки та укріплювати береги деревами. Більше вологи – менше пожеж», – пояснює свою мотивацію рятувальник.

У Любецькій громаді вирішили не лише дерева саджати, але й водойми зариблювати.

Так, на березі двох великих озер – Симполь та Нижній Болгач – громадою, спільно з прикордонниками, висадили дуби, берези та ліщину. Посадковий матеріал надали партнери ОТГ – лісівники з Любецького лісництва ДП «Чернігівське лісове господарство». Значною проблемою для громади є стан водних об’єктів, а точніше – наявність риби. Через промисел браконьєрів її в озерах та ставках мало. Саме тому голова громади виступив з ініцівативою зариблення водоймищ. Всього за тиждень вдалося зібрати 23 тисячі гривень, на які закупили понад півтонни коропа та товстолоба, вагою 500-600 грамів кожен.

 

rybas78

Нижній Болгач поповнився трьома видами риб

 

На озері Нижній Болгач біля екологічної стежки активістів громади зустрів місцевий біолог-ентузіаст та дослідник Володимир Попруга. Володимир Михайлович хоч і підтримав акцію, але всерйоз занепокоєний розгулом та безкарністю браконьєрів. В Нижньому Болгачі ті нещадно ловлять рибу не лише сітками, але й б’ють її електровудками.

Задля запобіганню браконьєрському промислу прикордонники та керівництво громади планують створити екологічний партуль. Увійти до нього мають старшокласники, які не лише освоюватимуть ази військової та прикордонної науки, але й допомагатимуть громаді боротися з такими негативними явищами, як забруднення екології та браконьєрство.

Челендж-виклик «ЕКОгромади: заради чистого довкілля 2020» розрахований на те, щоб залучити якомога більше людей до охорони навколишнього середовища, дати можливість населенню громад зрозуміти те, що основною рушійною силою у природоохоронних питань є саме вони та їхні дії. У Любецькій ОТГ сподіваються на підтримку їхньої ініціативи. Свою естафету вони передали сусідам – Добрянській ОТГ.

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото Олексія Миколаєнка

Схожі матеріали (за тегом)