|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 4:23 | 08.03.2021

У Сосниці встановили сучасну велопарковку

Найпопулярнішим видом транспорту серед жителів невеликих селищ та сіл досі лишається велосипед.

Саме на ньому люди їдуть на роботу, до магазину і навіть до школи. Нещодавно у Сосницькій ОТГ, завдяки програмі «Громадський бюджет участі», обладнали спеціальну парковку на 104 місця для велосипедів біля Сосницької гімназії ім. О.П. Довженка. Тепер місцевим школярам є де лишати своїх двоколісних коней.

 

chepurnaПрограма «Громадський бюджет участі» – це унікальна можливість для громади реалізовувати ініціативи людей для покращення інфраструктури свого селища чи села за кошти місцевих бюджетів.У ньому може брати участь будь-який житель громади. Достатньо лише правильно написати проект, вказати суму коштів, необхідну для його реалізації, і чекати голосування. Протягом трьох років існування програми у Сосницькій ОТГ вже втілили в життя понад десяток проектів, а з кожним роком бажаючих взяти участь у програмі все більшає. Адже таким чином люди мають змогу впливати на життя своєї громади, сприяти вирішенню питань благоустрою, робити життя на території громади комфортнішим.

«Потреба у велопарковці у нас давно вже була, бо дуже багато учнів приїздять до школи на велосипедах. А іноді й працівники школи приїжджають, – говорить директорка гімназії Сосницької гімназії ім. О.П. Довженка Тамара Чепурна. – Хоча у нас два шкільні автобуси здійснюють підвіз учнів, а ще за кошти селищної ради підвозять іншими автобусами. Та все одно діткам подобається їздити на велосипедах. До цього у нас була парковка на 20 місць, але її катастрофічно не вистачало, тому учні ставили свої велосипеди під деревами, а іноді доводилося і по декілька велосипедів на одне місце ставити. Зараз же всім вистачає місця, до того ж велосипеди не мокнуть у разі дощу, а ще їх можна прив’язати на ключ. Цю парковку розташували дуже вдало, вона додала шкільному подвір’ю сучасності та практичності».

Облаштувати велопарковку біля гімназії стало можливим завдяки небайдужим батькам. На втілення в життя цього проекту було витрачено трохи більше 60 тисяч гривень.

«Батьки наших учнів написали проект з облаштування велопарковки на території нашого закладу і надіслали його на «Громадський бюджет участі-2019», який у Сосницькій ОТГ проводиться вже декілька років поспіль, – розповідає директорка. – І виграли його. В селищній радісамі купували необхідні матеріали. А всі роботи виконували наші батьки і небайдужі жителі селища. Допомагали хто словом, хто ділом, а хто й критикою. Так і звели ми свою парковку. Я дуже вдячна, що є такі проекти, як «Громадський бюджет участі», і дуже вдячна нашим батькам, що вони не стоять осторонь, пишуть такі необхідні проекти і виграють».

 

bulo

Так було...

 

stalo

... і ось так стало

 

До речі, цьогоріч батьки гімназії знову взяли участь у «Громадському бюджеті» – написали проект «Реконструкція внутрішніх санвузлів у приміщенні гімназії ім. О.П. Довженка». Його бюджет становить 48 тисяч гривень. Наразі його вже ухвалила відбіркова комісія, далі етап голосування.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ, фото з відкритих джерел

Схожі матеріали (за тегом)