|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:51 | 06.20.2024

Депутати обласної ради допомагають громадам вирішити питання реконструкції очисних споруд

Депутати Аграрної партії в обласній раді вже давно вивчають стан очисних споруд в області і кажуть, що висновки невтішні: більшість потребують реконструкції.

Screenshot 111344Минулого року на контролі в депутатів облради було питання очисних споруд в Куликівці. Ситуація з очисними спорудами у Варві теж на межі катастрофи. У тому, наскільки проблемним є цей об’єкт, на власні очі нещодавно переконалися депутати Аграрної партії в обласній раді Сергій Гайдай та Арсен Дідур.

27 березня заступник голови обласної ради Арсен Дідур з робочою поїздкою відвідав Коропську об'єднану територіальну громаду. Разом з Коропським селищним головою Віктором Журавлем вони побували на очисних спорудах комунально-побутового призначення смт Короп, що здані в експлуатацію та передані на баланс місцевого комунального підприємства в 1987 році. Починаючи з 1992 року споруди перейшли на функціонування в режимі відстою через значну амортизацію та непридатність до використання. Наразі наявні очисні споруди не можуть забезпечити суспільно необхідні потреби селища у послугах з очищення скидів вод.

З метою вирішення цього питання необхідно придбати станції очистки стічних вод (модульного блоку), яка передбачає собою комплекс очисних споруд в одному заводському блок-контейнері, що забезпечить переробку 50 м? стоків на добу. Це частково задовольнить потребу селища у цій послузі з можливістю поступового збільшення стоків. Придбання модульної станції очисних споруд є високоефективним та економічно обґрунтованим рішенням, яке дозволить повністю виключити об'ємні будівельно-монтажні роботи та в декілька разів скоротить вартість та строки проектування, реалізації проекту та вводу в експлуатацію.

Цей об'єкт включено до проекту рішення щодо переліку видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2019 рік, який був внесений на розгляд сесії обласної ради та був підтриманий більшістю депутатів.

У депутатській фракції Аграрної партії переконані, що проблема реконструкції очисних споруд – чи не найбільша серед основних проблем, з якими безпосередньо стикаються голови новоутворених об'єднаних територіальних громад області. Адже більшість з цих споруд є застарілими і не виконують своїх основних функцій – очистки господарсько-побутових стічних вод, що загрожує сталому розвитку громад. Тому вирішення цієї проблеми потребує комплексного підходу, спільної участі депутатського корпусу і громад області.

Схожі матеріали (за тегом)