|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 14:38 | 06.20.2024

Більше дітей – більше грошей

З 1 квітня кожна багатодітна сім’я отримає на третю, четверту, п'яту і наступних дітей щомісячну допомогу в розмірі прожиткового мінімуму на дитину до 6 років, тобто близько 1700 гривень.

Згідно з постановою Кабміну №250, з 1 квітня багатодітні родини можуть щомісяця отримувати додаткову матеріальну допомогу. Розмір виплати з 1 квітня 2019 року становить 1626 гривень на місяць на одну дитину, з 1 липня 2019 року – 1699 гривень на дитину, з 1 грудня 2019 року – 1779 гривень на дитину щомісяця. Виплати здійснюватимуться до тих пір, поки дитині не виповниться шести років.

Загалом на Чернігівщині близько 7 тисяч багатодітних родин, в них – майже 23 тисячі дітей. Претендувати на допомогу можуть не усі. Її нараховуватимуть на дітей віком до шести років.

«За рахунок коштів державного бюджету передбачається виплата багатодітним родинам на третю та кожну наступну дитину в розмірі 1700 гривень, – говорить директор департаменту соцзахисту населення облдержадміністрації Олег Русін. – Щоб отримати таку допомогу, один із батьків багатодітної родини, з яким постійно проживає дитина, має звернутися в управління соцзахисту на місцем реєстрації. З собою мати: посвідчення, свідоцтво про народження дитини, на яку нараховуватиметься допомога, паспорт та ідентифікаційний код».

В управліннях соціального захисту населення пояснюють, що якщо заява до органу соціального захисту населення надійде до червня, призначати допомогу будуть з квітня цього року, і люди отримають гроші за три місяці: квітень, травень та червень. Навіть якщо заяви отримають в останній день червня, допомога все одно призначатиметься з квітня.

За словами Олега Русіна, ця допомога не скасовує інших соціальних виплат, зокрема щомісячних 860 грн допомоги при народженні дитини, яку батьки отримують до досягнення дитиною 3-річного віку, однак може вплинути на суму нарахованої субсидії.

«У нас не враховується одноразова соціальна виплата при народжені дитини розміром в 10 тисяч гривень, – пояснив пан Русін. – Та якщо допомога має системний характер, то ці суми будуть вноситися в дохід при нарахуванні інших адресних допомог, в тому числі субсидій», – пояснив пан Русін.

 Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)