|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 12:35 | 05.27.2024

«Чернігівгаз» оскаржуватиме штрафи у суді

 ПАТ «Чернігівгаз» не погоджується з рішенням НКРЕКП про накладання штрафів за приведення обсягів газу до стандартних умов. Вбачає в діях Регулятора дискримінацію відносно споживачів та упередженість – до Оператора ГРМ. Відтак оскаржуватиме його в суді як таке, що суперечить нормам законодавства України, повідомляє компанія на своєму сайті.

 gaz.0504Про це йшлося 3 квітня на прес-конференції керівників ПАТ "Чернігівгаз".

 «В акті перевірки не зазначено конкретної норми закону, яку порушив «Чернігівгаз». Але замість того, щоб ліквідувати очевидні прогалини в нормативці, поставити споживачів в рівні умови, що власне є однією з основних функцій незалежного Регулятора, він карає облгаз штрафами за дотримання законодавства, яке ним же й прийнято», - підкреслила голова правління «Чернігівгазу» Алла Ярова.

 Керівництво компанії називає дії НКРЕКП такими, що не вирішують питання по суті, є деструктивними та спрямовані проти завершення європейських реформ на ринку газу. Маються на увазі житло, обладнане лічильниками з термокорекцією, і на загальнобудинковому обліку. Тому дискримінація одних споживачів за рахунок інших є неприйнятною, а накладення штрафів не усуне проблему, вважають в компанії. Приведення обсягів газу до стандартних умов «Чернігівгаз» здійснював нібито керуючись діючими Законом України «Про ринок природного газу», Кодексом газорозподільних систем, Типовим договором розподілу природного газу, тощо.