|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 13:11 | 05.27.2024

Куди йдемо, громадо? (лист читача зі Стольного)

«Село Стольне не дуже давно славилося на всю державу своїми трудовими досягненнями. І раптом на тлі перебудови почало занепадати, селяни стали жити чимдалі гірше. Минали роки, бездіяльність сільського керівництва дедалі гірше позначалась на існуванні села. Голова сільради Андрійченко Сергій Васильович не дуже старався піклуватися про добробут села. А зараз дав згоду на входження села до Менської ОТГ – без відома селян і на невідомо яких підставах. Обіцяли, що Мена зробить все для розквіту Стольного… Та тільки щось цього не видно.

По дорозі, яка веде до села, їхати неможливо. Такі ями, що їх доводиться об’їжджати узбіччям.

Також у нас є дитячий садок. Але багатьох діток батьки вимушені возити в сусідню Семенівку, бо у нас не хочуть відкривати другу групу. Мами зверталися до сільського голови, але він тільки обіцяє.

Колись у Стольному була пожежна охорона. Зараз від неї залишилося лише приміщення, яким користуються добрі друзі нашого старости. Пожежної машини вже немає багато років. А пожежі в селі – не рідкість!

У Стольному є два кладовища, які позаростали деревами та кущами. Дерева падають і розбивають пам’ятники. А розчистити кладовища від заростей нікому.

Зате Менська громада виділила кошти на будівництво нової амбулаторії. Її хочуть збудувати в сільському сквері. У давнину на цьому місці була церква і кладовище. Як можна будувати таке приміщення на кістках людських? У нас є амбулаторія, зробіть там ремонт і нехай вона працює й далі!

А що роблять із нашою землею… Сільські пасовища, на яких роками паслась людська худоба; городи, які люди обробляли роками, Мена розділила між людьми з інших областей, таких прізвищ у нашому селі навіть не чули. І це все робиться за сприяння депутата райради Гайдукевича. Що буде з нами – навіть страшно уявити. Сільському голові людські проблеми не треба, а Мені – тим паче…».

Відповідь керівника Менської ОТГ, голови Менської міської ради Геннадія Примакова:

«Село Стольне входить до Менської міської об’єднаної територіальної громади, і Менською міською радою при плануванні розвитку своєї території приділяється увага і розвитку Стольненського старостинського округу. Цей старостинський округ є досить своєрідним, оскільки у власності громади майже немає майна. Все майно у вигляді мереж вуличного освітлення, будівель, навіть доріг по населених пунктах перебуває у власності приватного товариства. Але село Стольне було і залишається одним із основних стратегічних центрів, який має потужний потенціал для розвитку громади та Чернігівського регіону в цілому. Так, в стратегії розвитку громади заплановано виготовлення Генерального плану населеного пункту, і згідно з рішенням сесії Менської міської ради від 25.03.2019 року, для початку цих робіт буде замовлено детальний план території. Одним із проектів розвитку для нашої громади може стати створення сучасної спортивної бази у Стольному, яка б мала загальнообласне значення. В Стратегії розвитку нашої громади до 2025 року передбачено «Спорудження спортивної бази обласного значення у с. Стольне» з метою підготовки олімпійського резерву області.

Також є бачення у створенні 2-х ринків свіжої агропродукції поблизу ключових автошляхів (Мена, Стольне). Передбачається, що власниками ринків будуть комунальні підприємства. Відбір місць розміщення ринків буде здійснений, виходячи з таких критеріїв (неповний перелік):

– доступність ринку до туристів,

– кількість торгових місць,

– рівень оплати продавців за послуги ринку,

– готовність забезпечити та підтримувати належні умови для здійснення торгівлі продукцією індивідуальних сільських господарств.

Минулого року Менською міською радою було прийнято рішення про створення місцевої пожежної охорони. Вже на сьогодні діють відділення у селищі міського типу Макошине, а також у селах Семенівка та Бірківка. В найближчій перспективі розглядається створення відділення у Стольному.

Також в рамках проекту поліпшення сталої мобільності в громаді нами розпочато процес оптимізації існуючої системи транспортного сполучення. Будуть розроблені та затверджені нові маршрути транспортних перевезень, які задовольнять мешканців та нададуть можливість вільно пересуватися територією громади для поїздок на роботу, в соціальні установи, для отримання адміністративних послуг тощо. Це також стосуватиметься і відвідування лікувальних закладів.

З метою покращення якості надання адміністративних послуг для сільських жителів після створення Центру надання адміністративних послуг в місті Мена також будуть оснащені філії у смт Макошине та с. Стольне шляхом запровадження електронних інформаційних систем та облаштування приміщень.

В мережі закладів освіти нами заплановано створення опорного закладу із Стольненського закладу загальної та середньої освіти І-ІІІ ступенів, що надасть можливість не тільки оновити матеріально-технічну базу школи, а й значно покращити якість отримання освітніх послуг.

Спільно із Управлінням охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації та КНП «Менський центр ПМСД», Менською міською радою було підтримано ініціативу щодо будівництва «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини (на 1-2 лікаря) по вул. Молодіжній, в с. Стольне Менського району Чернігівської області – будівництво», з цією метою було виготовлено містобудівну документацію та прийнято рішення про співфінансування проекту за рахунок коштів бюджету Менської міської об’єднаної територіальної громади у розмірі 10% від суми, передбаченої на реалізацію проекту в поточному році. Замовником виконання робіт виступає Управління капітального будівництва Менської міської ради.

В перспективі також є плани розвитку Стольненського парку, який має орієнтовну площу 12 га з мальовничою річкою з рукотворним островом. Там ростуть рідкісні види дерев. Він має свою унікальну історію. Раніше територія активно використовувалась для відпочинку, проведення заходів культурного напрямку. На жаль, в результаті економічної та соціальної кризи парк прийшов в занепад. Тому ми маємо бачення у облаштуванні території парку на сучасний лад шляхом реалізації конкретних заходів.

Також хочемо зазначити, що Менською міською радою не приймалися рішення, які б «розділили землю між людьми з інших областей».

Підготував Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)