|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:53 | 02.24.2024

Позаду – перший тур, попереду – битва олігархів!

На третій день після виборів президента стали відомі їх офіційні результати. Чинному Гаранту Петру Порошенко не довелося перемогти в першому турі, як це було ще 5 років тому. Більше того, він відстав майже з подвійним відривом від несистемного Володимира Зеленського, котрого пов’язують із запеклим ворогом Порошенка Ігорем Коломойським. Опрацювавши 100 відсотків протоколів, Центральна виборча комісія оголосила про другий тур виборів, який відбудеться 21 квітня.

Дані по Україні

Найбільшим відкриттям цих виборів можна сміливо назвати коміка Володимира Зеленського, найбільшим розчаруванням – Юлію Тимошенко. Перший – реакція суспільства на системних політиків, яким більшість показала «червону картку», друга – неочікувано для себе не тільки не обігнала Порошенка, але й не вийшла у другий тур.

Явка виборців по всій Україні стала доволі високою і склала 63,53%.

Отже, з результатом 30,2% у першому турі переміг Володимир Зеленський. Друга сходинка з майже подвійним відставанням – у поки що чинного Гаранта Петра Порошенка – 15,9%. За ним – Юлія Тимошенко з показником 13,4%. 11,7% взяв кандидат від Ахметова-Медведчука Юрій Бойко. 6,9% – у Анатолія Гриценка. Шосте місце неочікувано посів Ігор Смешко з результатом 6%. Подолав прохідний парламентський бар’єр і лідер Радикальної партії Олег Ляшко. Результат – 5,5%. Решта кандидатів набрали менше 5 відсотків.

 

Як голосувала Чернігівщина?

На ранок 3 квітня окружні виборчі комісії Чернігівської області підрахували 100% протоколів. Згідно з даними, в області найбільше голосів набрав Володимир Зеленський, а по одному з округів переможницею стала Юлія Тимошенко. Третє і четверте місця, за результатами голосування, ділять між собою Олег Ляшко та Петро Порошенко. Цікаво, що у жодному з округів чинний Президент Порошенко не переміг. По області він третій, його відрив від Ляшка, який йде четвертим, мінімальний (всього кількасот голосів).

Результати по Чернігівщині такі (всього проголосували 530 тисяч виборців):

– Зеленський – 26,29%, це 139 тисяч голосів;

– Тимошенко – 19,46%, це 102 тисячі голосів;

– Порошенко – 12,77%, це 67 тисяч голосів;

– Ляшко – 12,57%, це 66 тисяч голосів;

– Смешко – 8,45%, це 41 тисяча голосів.

Статистика 2019 року кардинально відрізняється від даних 2014 року. Тоді у всіх шести округах області впевнено переміг Порошенко. Якщо у 2014 році за Петра Порошенка проголосувало 249 740 виборців, то у 2019 – всього 67 703. Невелике відсоткове падіння спостерігаємо і в Юлії Тимошенко – 103 022 виборців у 2019 проти 108 593 у 2014 році. Приблизно на такому ж рівні підтримка і в Анатолія Гриценка. У 2014 році полковник набрав 34 707 голосів, а через 5 років – 31 254! Суттєво знизились рейтинги в Олега Ляшка – 66 400 проти 92 509! А от проросійський Юрій Бойко піднявся до вершин. Якщо у 2014 році за нього проголосувало всього 693 виборці, то у 2019 за нього віддали голоси 38 863 виборців! Що цікаво, за Бойка голосували навіть на армійських спецдільницях, що свідчить про рівень мотивації деяких військовослужбовців. Утім, тут радше варто говорити про розчарування політикою чинного Гаранта, ніж про вплив проросійських сил чи тих самих переселенців із Донбасу (які традиційно підтримують креатури олігарха Рената Ахметова). Бо ж офіційно переселенців на Чернігівщині – менше 7 тисяч чоловік, а за Бойка на цих виборах активно голосували прикордоні райони, котрі зазвичай підтримували комуністів та регіоналів. От вам і Мінстець!

Мисник не справився

Окремо треба згадати кадрові рішення Петра Порошенка по Чернігівщині. За місяць до початку виборчої кампанії Порошенко представив нового очільника ОДА Олександра Мисника, якого неофіційно називають креатурою нардепа Валерія Давиденка. У першому турі Мисник «програв вибори» Порошенку не тільки в області, але й і рідному районі – Менському. Там дані такі: Зеленський – 23%, Ляшко –20,6%, Тимошенко – 20,5%, Порошенко – 12,6%, Бойко – 5,9%. Більше того, єдиним округом на Чернігівщині, де перемогла Юлія Тимошенко, став рідний округ нардепа Давиденка – 208-й. До речі, в експертному середовищі ходили чутки, що Валерій Давиденко начебто «просунув» своїх людей в обласний штаб Зеленського.

Центральна виборча комісія вже повідомила про проведення другого туру виборів, який пройде 21 квітня. Кандидатами на пост президента України будуть Петро Порошенко та Володимир Зеленський. Сьогодні важко передбачити їх результат, однак очевидним є одне – змагання відбуватиметься не між самостійними кандидатами, а між олігархічними кланами. Сучасна Україна все більше стає схожою на юдейський Хозарський каганат.

Зважаючи на те, що у другому турі зіштовхнуться лобами два антагоністи, то не можна виключати початку серйозного силового протистояння. Найгіршому розвитку подій можуть запобігти тільки з-за океану. Кому Цюріх, кому Мальдіви, а кому й Макошине. Принаймні Юрій Луценко виглядав там органічно.

Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)