|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 4:45 | 04.23.2024

Передноворічна сесія: дискусійний бюджет-2020 прийнято

Ще вчора на засіданнях президії та постійних комісій обласної ради депутати були невдоволені проектом бюджету області на новий 2020 рік: вперше за останній час основний фінансовий документ краю - менший (на цілих 54 відсотка) від свого попередника. Та сьогодні, на двадцять першій сесії сьомого скликання, яке провів голова обласної ради Ігор Вдовенко, це питання позитивно вирішено...

Зваживши на те, що багато статей нового бюджету буде реалізовано шляхом фінансування реформованої медичної галузі, наданням допомог, пільг та монетизованих субсидій населенню безпосередньо з державної скарбниці, дискусійне рішення було затверджено більшістю депутатських голосів.

1ases1

Як результат, загальний розмір доходів обласного бюджету, з урахуванням міжбюджетних трансфертів, визначений у сумі 2 645 704,9 тис. грн (менше уточненого плану 2019 року на 3 099 998,7 тис. грн). Зменшення надходжень до його дохідної частини, як зрозуміло з пояснювальної інформації Департаменту фінансів облдержадміністрації, компенсуватиметься запровадженням із 1 січня 2020 року механізму надання передбачених законодавством державних виплат безпосередньо з держбюджету.

І хоч скорочення обсягу дотації може негативно вплинути на стан фінансування закладів освіти, зокрема шкіл-інтернатів, і ускладнить питання забезпечення потреби в коштах на оплату праці працівників (крім педагогічних) та оплату комунальних послуг і енергоносіїв у галузі „Освіта" тощо, новий бюджет має і більш оптимістичні сторони. Адже за прогнозними даними, індекс промислового виробництва в регіоні на 2020 рік перевищить 100-відсотковий рівень, отож є всі сподівання, що його дохідна частина обов'язково збагачуватиметься.

1ases2

Серед плюсів нового бюджету - запланований обсяг фінансового забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, а також вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах області. За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам в 2020 році передбачені видатки в сумі 798 927,7 тис. грн, що більше уточнених призначень 2019 року на 267 168,8 тис. грн або на 50,3%.

Має фінансовий документ й деякі інші позитиви. До речі, одним із гарантів його наповнення виступить Програма економічного і соціального розвитку Чернігівської області на 2020 рік, яку депутати затвердили без вагань. В ній передбачено розвиток провідних галузей економіки, високотех-нологічних виробництв, сприяння інноваційно-інвестиційній діяльності підприємств, впровадження енерго- та ресурсозберігаючих технологій; залучення інвестицій і створення умов для розвитку підприємництва у пріоритетних галузях економіки Чернігівщини...

Досягнення поставленої мети буде здійснюватись через реалізацію пріоритетів, визначених у Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2027 року та в Плані заходів з її реалізації у 2021-2023 роках, які були затверджені народними обранцями.

У цей важливий для Придесення документ увійшло більше сімдесяти технічних завдань (ТЗ) на проєкти регіонального розвитку за п'ятьма тематичними Програмами, які повністю відповідають цілям прийнятої Стратегії. Зокрема, по програмі «Розвиток людського потенціалу» передбачено 22 ТЗ на суму 2102,8 млн грн, а на програму «Комфортні та безпечні умови для життя», яка буде виконуватись за 16-ма технічними завданнями, заплановано 4166,5 млн грн. Будуть забезпечені ефективним державним, місцевим та міжнародним фінансуванням і три інші програми Плану Стратегії розвитку Чернігівщини.

А далі депутати прийняли рішення «Про заснування Почесної відзнаки Чернігівської обласної ради «За мужність і вірність Україні», проєкт якого був розроблений на підтримку ініціативи громадських організацій учасників АТО/ООС та членів сімей загиблих воїнів. Новою відзнакою Чернігівщини будуть нагороджуватися жителі та уродженці області – військовослужбовці, правоохоронці, добровольці, волонтери, які проявили мужність і героїзм під час захисту Батьківщини.

Заодно було затверджено і Програму покращення матеріально-технічного забезпечення заходів територіальної оборони, військових частин та правоохоронних органів, які дислокуються на території Чернігівської області, на 2020 рік. Нею передбачено проведення заходів територіальної оборони, надання допомоги військовим частинам та правоохоронним органам із забезпечення матеріально-технічними засобами, надання послуг з транспортних перевезень військовозобов'язаних та військовослужбовців.

Ще до семи галузевих обласних програм народні обранці внесли окремі зміни та доповнення. Зокрема, до: Програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції, операції Об'єднаних сил, членів їх сімей, бійців-добровольців у Чернігівській області на 2019-2023 роки; Регіональної програми розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення на 2019-2022 роки; Програми стимулювання до запровадження енергоефективних заходів населення, об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Чернігівської області на 2018-2020 роки та інших програмних документів. В основному внесені до них зміни стосуються збільшення обсягів їх фінансування. Приміром, рівень коштів, виділених на стимулювання запровадження енергоефективних заходів на 2020 рік, зросте майже удвоє, до 2,5 млн грн, а обсяг фінансування підтримки учасників АТО/ООС, їх родин, сімей полеглих героїв, бійців-добровольців збільшився до 3,17 млн грн.

Окремими рішеннями обласна рада звільнила батьків від плати за утримання дітей в інтернатних закладах освіти на 2019/2020 навчальний рік та затвердила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2020 рік. Останній, зокрема, передбачає: розробку регіонального плану управління відходами, на що заплановано 500 тис. грн; будівництво системи водовідведення в м. Ніжин – 2000 тис. грн; реконструкцію каналізаційних мереж у м. Сновськ – 654,00 тис. грн; придбання феромонних диспенсерів для боротьби з верхівковим короїдом на території РЛП «Ялівщина - 40,00 тис. грн та інші заходи.

Також депутати прийняли кілька звернень до вищого керівництва держави, в тому числі - до Президента України, Голови Верховної Ради та Прем'єр-міністра України, народних депутатів України, обраних від Чернігівської області, щодо формування місцевих бюджетів на 2020 рік, а також на адресу парламентського Комітету з питань екологічної політики та природокористування та Міністерства екології і захисту довкілля України щодо фінансування заходів Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року.

Цього ж сесійного дня народні обранці розглянули депутатські запити та цілу низку (з майже дев'яносто, внесених до порядку денного) питань із управління комунальним майном, надання дозволів на розробку технічної документації, регулювання земельних та орендних відносин, кадрової та іншої суспільно-господарської політики, по яких прийняті відповідні рішення.

Окрім того, голова обласної ради Ігор Вдовенко разом із головою ОДА Андрієм Прокопенко вручили сьогодні дружині, доньці та матері нашого земляка Валерія Бондаренка, який загинув за Україну 14 серпня 2014 року, орден Богдана Хмельницького II-го ступеня (посмертно), та нагородили від імені Парламенту держави трьох представників області почесними грамотами Верховної Ради України.

 

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Схожі матеріали (за тегом)