|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 14:52 | 06.20.2024

Порушення, що зафіксувала поліція у день виборів

У день голосування з 8:00 до 20:00 поліція Чернігівської області зафіксувала 67 повідомлень про порушення виборчого законодавства. З них чотири інформації стали приводом для відкриття кримінальних провадження.

Відкрито два кримінальних провадження за завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, по одному провадженню за статтею «хуліганство» та за статтею «викрадення виборчого бюлетеня». Попри зафіксовані порушення, дільниці продовжували працювати у звичайному режимі, сказав заступник начальника Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Дмитро Лось.

Переважна більшість повідомлень, які поліція зареєструвала в журналі єдиного обліку, стосувалися: фотографування або винесення бюлетеня, відмови комісії видати виборцям бюлетень або відсутність виборців у списках, білборди зі слоганами політичних сил по місту, підкуп виборців, конфлікти на дільницях, розміщення «чорного піару» на кандидатів. За кожним з повідомлень поліція проводить перевірку.

photo 2019-03-31 11-21-27 231 березня о 10:50 у м. Борзна по вул. Пантелеймона Куліша, 105 до виборчої дільниці, що знаходиться в будинку культури  прийшла невідома особа. Чоловік  підпалив та кинув пластикову ємність з легкозаймистою сумішшю на підлогу біля виборчих кабінок. Черговим пожежного поста головним інспектором районного сектору Управління ДСНС у Чернігівській області старшим лейтенантом служби цивільного захисту Олександром Філоненком загоряння оперативно  було ліквідовано первинними засобами пожежогасіння. Правопорушника затримано правоохоронними органами. Screenshot 35

Поліцейський, який охороняв порядок на дільниці, моментально затримав палія і передав його слідчо-оперативній групі. Місцевий житель давав пояснення слідчому, встановлювалися мотиви скоєння правопорушення. Процес голосування після цього інциденту продовжився у звичайному режимі. Вирішується  питання про відкриття кримінального провадження за статтею 296 Кримінального кодексу України (хуліганство).

***

У Чернігові члени дільничної виборчої комісії помітили, як виборець заховав бюлетень під курточку і намагався вийти з приміщення для голосування. Комісія звернулася по допомогу до поліцейського, який затримав порушника.

Виборець-пенсіонер пояснив поліції, що не хоче ні за кого голосувати й тому порвав свій бюлетень. Чоловіка направили на обстеження на предмет алкогольного сп’яніння.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 158-1 Кримінального кодексу України (викрадення чи приховування виборчого бюлетеня).

Сектор комунікації
поліції Чернігівської області

 

Відкрито два кримінальних провадження за завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, по одному провадженню за статтею «хуліганство» та за статтею «викрадення виборчого бюлетеня». Попри зафіксовані порушення, дільниці продовжували працювати у звичайному режимі, сказав заступник начальника Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Дмитро Лось. © Чернігівська область: https://cn.npu.gov.ua/news/novini/yaki-porushennya-viborchogo-zakonodavstva-bulo-zafiksovano-na-chernigivshhini/