|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 4:15 | 02.24.2024

Врятувати Остер: спеціалісти та влада шукають шляхи

Однією з важливих причин маловодності Остра, про яку ми нещодавно писали, є незадовільний технічний стан шлюзів, якими регулюють рівень води в каналі. Такий висновок зробили спеціалісти Деснянського басейнового управління водних ресурсів, члени технічної ради та представники органів місцевого самоврядування Ніжинського та Борзнянського районів.

1aosterrikaШукаючи шляхи порятунку від обміління та заболочення річки Остер, водогосподарники перевірили виконання експлуатаційних заходів на меліоративній системі Остер – ІІІ черга та використання водних ресурсів річки Остер у Борзнянському і Ніжинському районах області.

«У ході обстеження спеціалістами управління порушено питання функціонування тимчасових перегороджувальних гідротехнічних споруд на річці Остер на території Березанської, Переяслівської, Крутівської сільських рад Ніжинського району та Печівської сільської ради Борзнянського району», – повідомляють у Деснянському БУВР.

Згадані гідротехнічні споруди були створені для зарегулювання води у маловодні періоди року та для запобігання пожежам на прилеглих торфовищах. Втім, на сьогодні існуючі перегороджувальні споруди перешкоджають забезпеченню природного стоку води в річці.

Також, на думку водогосподарників, до проблем виникнення маловодності річки Остер на території Печівської сільської ради відноситься зношеність та незадовільний стан шлюза-регулятора, який здійснює регулювання рівнів води в каналі.

«Він потребує капітального ремонту та значних фінансових ресурсів», – каже начальник Деснянського БУВР Наталія Грудницька.

Разом з тим, учасники наради домовились, що вже найближчим часом вони мають узгодити вирішення цих питань шляхом консолідації зусиль водогосподарників басейну Десни та органів місцевого самоврядування. Звісно, з подальшим пошуком фінансової можливості реалізації всіх необхідних заходів.

 

Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)