|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 18:02 | 04.17.2024

Весняний призов розпочинається

На Чернігівщині з 1 квітня розпочинається набір на строкову військову службу, який триватиме три місяці.  

Призваних за цей період хлопців відправлятимуть спершу в начальні центри, що розташовані у селищі Десна Чернігівської області, селі Старичі Львівської області, в Полтаві та Миколаєві.

Двічі на рік у всіх областях України проводиться набір на строкову військову службу. Як і раніше, у 2019 році буде дві хвилі призову в армію – весняний та осінній. Цьогоріч весняний призов розпочинається з 1 квітня і триватиме до 30 червня. Чернігівська область під час весняної призовної кампанії попередньо має надати близько 572 чоловік. Вони будуть служити в Збройних Силах України, в Національній гвардії України, Державній спеціальній службі транспорту та Державній прикордонній службі України.

«Більшість хлопців цього призову будуть направлені в навчальні центри, які знаходяться в селищі Десна Козелецького району і селі Старичів Львівської області, – повідомив заступник обласного військового комісара Вадим Лільчицький. – Також центри у Миколаєві для військово-морських сил та у Василькові – для повітряно-військових сил. Хочу також наголосити, що відповідно до рішення Президента і нашого керівництва військові службовці строкової служби не залучаються до участі в операції об’єднаних сил».

На військову службу до лав збройних сил України призиватимуться придатні за станом здоров'я до військової служби чоловіки віком від 20 до 27 років, які не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову службу. Також для визначення придатності до військової служби всі призовники обов’язково проходять військову медичну комісію.

Сьогодні термін служби в армії згідно з законом «Про військовий обов’язок і військову службу» для хлопців, які не мають вищої освіти, становить 18 місяців, для тих, хто має ступінь спеціаліста або магістра – 12 місяців.

В військкоматі наголошують, що громадянин, який отримав повістку, зобов’язаний прибути до призовної дільниці в термін, вказаний у повістці. Неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову, а отже, після оголошення про початок нового призову в армію військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.

До речі, за неявку у військкомат, згідно зі статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачено штраф від 85 до 119 гривень за перше порушення та 170-255 гривень – за повторне порушення. Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу може настати за статтею 335 ККУ і передбачає обмеження волі до трьох років.

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)