|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 8:19 | 06.25.2024

Леонід Яковишин закликає усіх орендарів району долучитися до створення фонду підтримки лікарні

Про Бобровицьку центральну районну лікарню, яка знаходиться на межі виживання, газета «Чернігівщина» вже писала в попередніх номерах. Керівництво району, відчуваючи настрої лікарів, терпець яких уривається з кожним днем, вирішило зібрати медперсонал і разом помізкувати, як бути далі.

Запросили на зустріч і головного аграрія Бобровицького району, генерального директора ТОВ «Земля і воля» Леоніда Яковишина. Окрім того, що це підприємство є бюджетоутворюючим, адже справно платить податки до бюджетів усіх рівнів, воно ще й найбільш соціально відповідальне в області. Цього разу підтримкою досвідченого управлінця, Героя України Леоніда Яковишина вирішили заручитися і лікарі. Найболючіше питання – затримка і без того мізерної заробітної плати. Тільки вдумайтеся: люди, які щодня надають допомогу, а іноді рятують і продовжують життя, залишилися сам на сам зі своїми проблемами. Холодні батареї в медустанові, яка має лікувати, а не, вибачте, загартовувати, пусті гаманці тих, хто від дзвінка до дзвінка відпрацьовує своє чергування, аби в потрібний момент  допомогти нам з вами – наболілі проблеми, які армія людей у білих халатах не може вирішити самостійно.

1aLik22

Голова райдержадміністрації Василь Кучерина повідомив, що вже за два дні (8 листопада – Авт.) медперсонал отримає розрахунок за вересень із субвенції, яка тільки-но надійшла в район. Цій новині не надто зраділи всі присутні в залі, бо йшлося лише за вересневий розрахунок, а надворі вже господарює листопад.

«Незабаром має надійти дотація на район – у межах півмільйона гривень. Ще буде дотація на громаду, у якому розмірі, я поки що не можу точно сказати, але голова Бобровицької громади Тетяна Ковчежнюк пообіцяла, що всю її віддасть на погашення заборгованості по заробітній платі персоналу лікарні. Зрозумійте, не все залежить від нас. Ніжинський район, наприклад, днями виплатив зарплату медикам лише за серпень. Скажу відверто: там, де в районі одна громада – проблем немає. Кошти зосереджені в одному бюджеті. Новобасанська громада цьогоріч із належних 3,5 мільйонів гривень, перерахувала лише 500 тисяч гривень на лікарню, де обслуговуються їхні люди. І більше сказали не дадуть. Тож можемо розраховувати лише на власні сили», - зауважив Василь Миколайович.   

Після низки запитань, коли ж врешті-решт буде розрахунок по заборгованості, головний фінансист району Анатолій Велігорський повідомив:

«За жовтень повний розрахунок буде 22 грудня. Загалом, видавати гроші будемо в три етапи: частково – 15-16 листопада, ще частину – 6-8 грудня і решту – 22 грудня».

Невтішні прогнози викликали шквал обурень і критики з боку учасників зібрання. «За що годувати дітей?», «Де брати гроші, щоб заплатити компослуги?»,  «Як бути далі, коли в холодильнику й так «миша повісилась»?»… Риторичні запитання, на які важко було щось відповісти. Пропозиція надійшла від Героя України Леоніда Яковишина:

1alik44

«У нашому районі чимало орендарів. Усі вони отримують чималі прибутки від головної годувальниці людства – землі. Ніхто не обідніє, якщо ми разом створимо фонд підтримки лікарні, в який з кожного гектару землі, яка обробляється, перераховуватимемо по 200 гривень. У ТОВ «Земля і воля» 33 тисячі гектарів земель. Ось, від одного лише нашого господарств фонд матиме 6, 5 мільйонів гривень. Я пропоную зібрати позачергову сесію районної ради і разом з депутатами та фермерами обговорити це питання. Ми маємо бути соціально відповідальними. Всі до одного! Не маємо права залишити напризволяще нашу медичну установу. Але це рішення має бути узгоджене. Якнайскоріше!».

Медперсонал підтримав оплесками пропозицію Леоніда Григоровича. А голова райради Володимир Ляховенко та голова райдержадміністрації пообіцяли вже найближчим часом зібрати позачергову сесію, на якій це питання буде основним.

«У Бобровицькому районі 56 фермерів. Всі заробляють гроші, а соціально відповідальних, на жаль, одиниці. ТОВ «Земля і воля» щороку справно платить податки у район і громаду, ремонтує дороги, допомагає садочкам, школам, старостатам. Леонід Григорович був ініціатором створення благодійного фонду, який допомагає хворим на лікування та операції. Одразу поклав на рахунок два мільйони гривень, сподіваючись, що й інші аграрії, підприємці, бізнесмени долучаться до такої благої справи, але ж ні… Люди звикли задовольняти лише свої потреби. Краще купити віллу, черговий автомобіль, ніж допомогти ближньому… Ми зі свого боку на сесії докладемо максимум зусиль, аби надважлива ініціатива генерального директора ТОВ «Земля і воля» була підтримана депутатами. Я переконаний, що й деякі орендарі охоче підтримають. Ми разом маємо врятувати найважливішу установу району – Бобровицьку лікарню!», - наголосив Володимир Ляховенко.

Насамкінець Леонід Яковишин пообіцяв, що не лишить лікарню напризволяще і обов’язково допоможе подолати труднощі з виплатою заробітної плати.

1aLik33

«Ми маємо не лише виплатити заборгованість, треба підняти заробітну плату лікарям до 15 тисяч гривень, а молодшому медичному персоналу – до восьми тисяч. Переконаний, що люди які заробляють на землі, не стануть біднішими, якщо виконають свій громадянський обов’язок – стануть трохи більше соціально відповідальними», - підсумував Герой України.

ТОВ «Земля і воля» за 2018-ий рік перерахувало до бюджетів усіх рівнів 134 мільйони 903 тисячі гривень. За десять місяців поточного року – 87 мільйонів 894 тисячі гривень. На кінець року ще буде перераховано один з найвагоміших податків – податок з орендної плати. Та незважаючи на ці вражаючі суми, аграрій готовий виділити соціальну допомогу, аби лікарі і медсестри не працювали безкоштовно, а вчасно і у повному обсязі отримували по праву зароблені кошти. 

Чи підтримають на позачерговій сесії Бобровицької районної ради ініціативу створення фонду підтримки медичного закладу, повідомимо в наступних номерах. Нині армія з понад трьох сотень медичних працівників з нетерпінням чекає аби почути прізвища тих фермерів, яким так само, як і ТОВ «Земля і воля» не байдужа доля людей, які щодня рятують життя!

Сніжана БОЖОК, фото автора

Схожі матеріали (за тегом)