|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 7:57 | 06.25.2024

Лікування… холодом або У Бобровицькій лікарні мерзнуть і пацієнти, і медперсонал

На календарі 5 листопада, а в Бобровицькій районній лікарні досі не увімкнули опалення. Лікарі кажуть, що такого ще не було ніколи. Мало того, що заробітну плату отримують із постійними затримками, а на кінець року невідомо чи взагалі буде... Так ще й мерзнути на роботі доводиться. Ходять у верхньому одязі. Пацієнти ж рятуються електричними обігрівачами і кількома ковдрами, бо у приміщенні стовпчик термометра не піднімається вище 14 градусів.

Виконуючий обов’язки завідувача акушерсько-гінекологічним відділенням Олександр Скиба обурюється, що соціальна установа, яку мали підключити до опалення в першу чергу, вже майже місяць без бажаного тепла.

«Згідно санітарних норм температура в пологовому залі, реанімаційній та операційній палаті має бути 22 градуси, а у звичайній – мінімум 20. У нас 14 градусів, це при тому, що сьогодні на вулиці потеплішало. Ми постійно гріємо обігрівачами пологову залу, бо породіллю можуть привезти будь-якої миті. Ось, подивіться, 14 градусів у операційній, а якщо екстрене кесареве?! Доведеться так само екстрено гріти приміщення», - бідкається Олександр Павлович. 

1aSkybaO1

14 градусів тепла в операційній

 

Наразі у пологовому відділенні шестеро жінок з патологіями вагітності і три породіллі. У їхніх палатах - обігрівачі. Та якщо пацієнтів стане більше, на всіх «електричного тепла» може не вистачити.

«Перед цим вже було таке, що чекали, доки хтось випишеться з лікарні, бо жінкам не вистачало обігрівача, - продовжує завідувач. - Чотири кімнати, на щастя, обладнані радіаторами тепла. Там у нас породіллі з немовлятами. Є ще два переносних обігрівача. З ними і носимося по відділенню». 

Тетяна Шиян у пологове відділення потрапила в суботу. Їй пощастило, бо доки тривали перейми, пологову залу встигли нагріти. Тож її дівчинка з’явилася на світ у порівняно теплому приміщенні.

«Це ж добре, що у палатах радіатори, а то я навіть не знаю, що б ми робили… Не сказала б я донечці: зачекай-но, будь ласка, доки лікарню до опалення підключать», - посміхається Тетяна.

У палаті, де перебуває під наглядом лікарів вагітна Вікторія Кобизька, помірна температура лише завдяки обігрівачу UFO, який доводиться періодично вимикати, бо дуже сушить повітря.

«Я вже тут два тижні, - говорить Віка. - Вночі доводиться вставати підключати, вимикати… Але якщо б не обігрівач, я б тут замерзла. Так і рятуюся: то ковдрами, то біля UFO руки грію».

1aufogreyka

Вікторія Кобизька гріється біля УФО

 

У дитячому стаціонарному відділенні, яке знаходиться на першому поверсі, температура ще нижча, бо з підвалу тягне, пояснюють медпрацівники. Наразі у відділенні лікуються 15 дітей.

«Пневмонія, бронхіт, ларингіт… всі сезонні захворювання, - розповідає старша медсестра дитячого відділення Алла Супрун. - Хворі у палатах, де є радіатори. Самі сидимо ось тут на посту у жилетках, чаєм гріємося, тепловентилятор час від часу вмикаємо, але ним багато не нагрієш».

Постова медсестра Лідія Шеляг вже сім років їздить у Бобровицю з Ніжина. Але терпець уривається, окрім того, що добу треба в холоді працювати, так ще й заробітну плату затримують. І таких у районній лікарні багато. Якщо так і надалі триватиме, то нікому нас з вами буде лікувати, бо ніхто не хоче на волонтерських засадах працювати. У кожного вдома родина, діти, які хочуть їсти, а не слухати, як мама чи тато відчергували у холодній лікарні і скільки скарг вислухали на свою адресу через холодні батареї і неналежні умови у надважливій соціальній установі…

1amedpersonals

Алла Супрун та Лідія Шеляг

 

Голова Бобровицької райдержадміністрації Василь Кучерина запевнив, що тепло в лікарні буде з дня на день. Всі затримки - через бюрократичні процедури.

«Починаючи з кінця серпня, ми почали врегульовувати питання по опаленню найважливішої для будь-якого району установи – лікарні. Проблеми виникли через заміну лічильника із засобами дистанційної передачі даних. Ми розраховували, що підготовка котельні до опалювального сезону нам обійдеться у 150 тисяч гривень, а виявилось, що треба понад 500 тисяч гривень. Гроші ми знайшли - завдяки Бобровицькій громаді, яка виділила 300 тисяч гривень. Від Новобасанської громади не дочекалися нічого. Хоча їхні люди так само звертаються до районної лікарні. Наразі кошти перераховані, погашені газові борги. Єдине – паперова тяганина. День-два і опалення в лікарні увімкнуть!», - наголосив Василь Миколайович.

…Доки бюрократичні питання вирішуються, біля Бобровицької центральної районної лікарні процвітає торговельний бізнес. Найзатребуваніші товари – ковдри, жилетки, пухові хустки - розмітають за лічені години. Немісцевий бізнесмен навіть свій автомобіль з популярним крамом підігнав під будівлю медустанови, аби лікарям не доводилося надовго покидати своє холодне робоче місце.

1atorgun

Сніжана БОЖОК, фото автора

Схожі матеріали (за тегом)