|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 0:28 | 12.08.2022

Очисні споруди області вимагають реконструкції

 Очисні спорудице і екологічна безпека громади, і здоров’я жителів, і стан навколишнього середовища. Тому їх реконструкція в багатьох громадах області є нагальною потребою, адже строки експлуатації багатьох споруд давно перевищили будь-які норми.

 

Screenshot 6Нинішня кількість відходів, які потрапляють в каналізацію, значно перевищують розрахунки, закладені при проектуванні. Більшість очисних споруд в області збудовані у другій половині минулого століття і вже суттєво зношені. Капітальні ремонти і реконструкція практично не проводилися. І якщо одного дня в якомусь населеному пункті вони не витримають навантаження і зупиняться, то він залишиться не лише без каналізації, а й без води. А це вже екологічна катастрофа локального характеру.

Депутати Аграрної партії в обласній раді вже давно вивчають стан очисних споруд в області і кажуть, що висновки невтішні. Більшість потребують реконструкції.

 Варвинцям потрібна допомога

Ситуація з очисними спорудами у Варві – на межі катастрофи. І якщо терміново не розпочати реконструкцію, то може статися екологічне лихо. У тому наскільки проблемним є цей об’єкт, на власні очі переконалися депутати Аграрної партії в обласній раді Сергій Гайдай та Арсен Дідур.

«Наші очисні споруди будувалися за старими технологіями і давно віджили свій вік. Вони не можуть забезпечити належну якість очищення стоків та гарантувати відсутність імовірності витоків та виникнення загрозливих екологічних ситуацій. Наша місцева рада неодноразово відпрацьовувала це питання, але через брак коштів проблема й досі не вирішена», – говорить Руслан Ніязов, директор КП «Господар» Варвинської селищної ради.

Варвинський селищний голова Валентина Саверська-Лихошва просить допомоги області і звернулася до депутатів з фракції Аграрної партії посприяти цьому, мовляв, самі не впораємося: «Наразі ми маємо докладати максимум зусиль, щоб попередити екологічне лихо. Адже від цього залежить стан здоров’я людей і екологія нашого красивого краю. У бюджеті селища коштів, щоб покрити усі витрати на реконструкцію, немає. Наші депутати в обласній раді завжди нас підтримували. Сподіваюся, що й цього разу не залишать сам на сам з бідою».

Заступник голови облради, який водночас є заступником голови обласної організації Аграрної партії Арсен Дідур каже, що ситуація дійсно критична, і якщо її не вирішити найближчим часом, то постраждати може не лише Варва, а й округа: «Разом з керівником нашої фракції Сергієм Гайдаєм, побувавши на об’єкті, ми вивчили ситуацію, яка й справді складна. Наразі об’єкт включено до проекту переліку видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на цей рік. Сподіваюся на підтримку однодумців».

Сергій Гайдай наголосив, що для вирішення питання з реконструкції очисних споруд у Варві об’єдналася і влада, і громада. Очільник обласної організації Аграрної партії в області переконаний, що так має бути при вирішенні будь-яких питань, адже лише разом можна вирішити проблеми: «В Аграрній партії ми завжди відстоюємо позицію попередження і локалізації забруднення навколишнього середовища. Це наша земля, і ми повинні зберегти її для наступних поколінь. Це і частина програми нашої партії. Тому ми працюємо спільно з громадами і шукаємо шляхи співфінансування реконструкції очисних споруд Чернігівщини. Питання хоч і важко, але все ж просувається. Головне, щоб і влада, і депутати різних рівнів, у тому числі й народні депутати, зрозуміли важливість екологічної теми і допомагали практично. Тоді ми впораємося з багатьма проблемами».

Схожі матеріали (за тегом)