|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 14:18 | 07.24.2024

У Куликівці створять організацію із захисту озера

У Куликівській ОТГ створять громадську організацію для захисту озера Сільського — результат публічної консультації

Рада Куликівської ОТГ разом із екоактивістами, комунальним підприємством з благоустрою, членами туристичного клубу та учнівською молоддю розробить комплексний проект очищення озера Сільського та облаштування його берегів під відпочинкову зону та зону для риболовлі. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 9 жовтня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

1Kuli5

На зустрічі представники місцевої влади, екоактивісти, представники комунальних підприємств, туристичного клубу та учнівської молоді обговорили, як очистити та облаштувати озеро Сільське та запобігти його подальшому забрудненню. Зокрема, приділили увагу питанням екологічної свідомості та відповідальності мешканців громади.

На думку куликівської екоактивістки Тетяни Сипок, першим кроком до вирішення проблеми має стати об’єднання активних мешканців громади:

“На сьогодні поодинокі спроби активістів боротися із засміченням озера дають незначні результати. Кожного разу, коли ти вказуєш водію, який приїхав помити авто біля озера, що це заборонено робити, то ризикуєш наразитися на агресивну відповідь, а у гіршому випадку – агресивні дії. Оскільки є інші мешканці, які готові виступити на захист озера, то чому б нам не об’єднатися?”. 

З цією думкою також погодилася начальниця управління освіти, культури, туризму, сім"ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради Світлана Масльонка. Вона запевнила, що у селищній раді є спеціалісти, які допоможуть та проконсультують з питань реєстрації:

“Від імені громадської організації буде значно простіше підіймати питання засмічення озера, пропонувати шляхи його очищення та облаштування як на розгляд селищної ради, так і мешканців громади. Також ми знаємо, що є багато міжнародних та національних фондів, готових на грантовій основі фінансувати діяльність екозахисних організацій. Головне – об’єднатись та діяти”.

Ідею створення громадської екозахисної організації підтримали і учні старших класів Куліківського ЗЗСО. За їхніми словами, у школярів є багато ідей, які стосуються покращення екологічного стану громади та підвищення екосвідомості серед її мешканців, але їм досі не було з ким ними поділитися:

“Річ у тім, що активний та екосвідомий мешканець або мешканка Куликівки не відчуває підтримки. Це демотивує. Але якщо такі люди об’єднаються і створять організацію однодумців – їм буде значно легше і цікавіше продовжувати діяти на захист того ж самого озера Сільського та природи громади в цілому”, – зазначив учень Михайло Міна.

Багато дискусій викликало те, як поліція реагує на порушення мешканцями правил поводження з відходами, спалювання ними сухої трави та листя. Учасники консультації зійшлися на тому, що вирішити це питання допоможе велика інформаційна кампанія по донесенню та роз’ясненню вимог законодавства не тільки до звичайних мешканців громади, але і до правоохоронців.

Попри те, що є велика потреба у облаштуванні відпочинкової зони біля озера, і про цю потребу селищній раді знають, слід дочекатися затвердження генерального плану селища, повідомив заступник селищного голови Володимир Повозник:

“На розроблення генерального плану вже виділено кошти і ми очікуємо, що у 2020 році ми матимемо затверджений генеральний план. Це дозволить нам набагато предметніше підійти до обговорення варіантів облаштування відпочинкової зони озера”, – зазначив він. 

На завершення заходу представник ГО “Центр UA” Денис Мурза наголосив, що робота над проблемою має продовжуватися і після консультації.

“Сподіваюся, за результатами сьогоднішнього обговорення, Куликівська громада отримає не тільки об’єднаних та вмотивованих екоактивістів, але і чисту та доглянуту центральну водойму селища – озеро Сільське”, – наголосив громадський активіст.

За підсумками заходу представники селищної ради домовилися із екоактивістами співпрацювати над створенням проекту очищення озера та облаштування його берегів під відпочинкову зону та зону для риболовлі. Водночас місцева влада пообіцяла обговорити з поліцією аспекти реагування останньої на мешканців, які порушують вимоги законодавства стосовно поводження з відходами, сухою травою та листям.

За інформацією ГО “Центр UA”

Схожі матеріали (за тегом)